Google, Yepyeni Bir İşletim Sistemi Çıkarmaya Hazırlanıyor!

   Google, hem mobil cihazlarda hem de bilgisayarlarda tam performansla çalışabilen bir işletim sistemi çıkarmaya hazırlanıyor.

   Google, Yepyeni Bir İşletim Sistemi Çıkarmaya Hazırlanıyor!

   Google, bugüne kadar çok dikkat çeken birbirinden farklı birçok proje üzerine çalışmalarda bulundu. Bu projeler yapay zekadan tutun, ilaç sektörüne kadar uzanmakta. Dev projelerin ismi Google, bu defa önceki projeler kadar çılgınca olmasa da yepyeni bir projeyle karşımıza çıkıyor.

   Tüm cihazlarda tam performans

   Dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google, yeni projesinde bambaşka bir işletim sistemi çıkarmaya hazırlanıyor. Bu işletim sisteminin diğerlerinden farkı hem mobil cihazlar üzerinde hem de bilgisayarlarda tam performans gösterebilmesi.

   Fuchsia tabanlı olarak geliştirilecek

   Google’ın geliştirdiği bu işletim sistemi projesi, bu alandaki ilk projesi olmayacak. Google daha önce birçok işletim sistemi geliştirmiş ve kullanıma sunmuştu. Bu işletim sistemlerinin ortak özelliği Linux Kernel tabanlı olmasıydı. Ancak yeni proje bu bakımdan öncekilerden işletim sistemlerinden farklı olarak karşımıza çıkıyor.

   Google’ın geliştirdiği yeni işletim sistemi öncekiler gibi Linux Kernel tabanlı olmayacak. Şirket ilk kez Linux Kernel’den farklı olarak Fuchsia tabanlı bir işletim sistemi üretecek. Fuchsia’yı Linux Kernel’den ayıran başlıca özellik, gömülü sistemlerde daha fazla performans göstermesi ve ölçeklendirilebilmesi. Şirketin Linux Kernel yerine Fushsia tabanlı bir işletim sistemi oluşturmaya çalışmasındaki en önemli etken kuşkusuz tüm cihazlarda tam performans gösteren bir işletim sistemi oluşturulmak istenmesi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.