Google Play’de Can Sıkan Sorun Çözülüyor!

   Google’ın çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Google Android’in tek resmi içerik mağazası olan Google Play Store’da pek çok kullanıcının uzun süredir canını sıkan sorun çözülüyor. İşte tüm detaylar…

   Google Play’de Can Sıkan Sorun Çözülüyor!

   Android’in resmi tek içerik mağazası olan Google Play Store’da bir uygulama ya da içeriğin kötü olup olmadığını çoğu zaman yorum ve yıldız sayılarına bakıyoruz. Ancak pek bazı geliştiriciler bu durumu kötüye kullanarak sahte yorumlar ve yıldızlar kullanıcıları zor duruma sokabiliyor.

   Google bu sorunu sonunda çözecek!

   Teknoloji devi Google yeni geliştirmiş olduğu bu sistemle birlikte daha isabetli yorumları ayırt edebilecek. Bakalım Google’ın bu yeni sistemi bu sahte yorum ve yıldızları anlamada başarılı olacak mı bunu yakında göreceğiz. Google’dan yapılan son açıklamaya göre sahte yorum ve puanları algılama yöntemi geliştirdiğini açıkladı. Google’ın bu yönetimiyle birlikte Google Play Store’da sahte yorum ve puanlandırmalara daha az rastlayacağımız kesin. Uygulama geliştiricileri tarafından bir sorun yok. Ancak uygulamalarını üst sıralara taşımak için yasal olmayan yollarla uygulamaları üst sıralamaya taşıyan firmalarla çalışan firmalar için Google’ın bu durumu epey sıkıntıya düşüreceği kesin.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.