Google Play Store Tasarımı Yenilendi

   Yeni tasarım ve diğer yeniliklerin kısa süre içerisinde tüm bölgelerdeki Google Play Store mağazalarına uğraması bekleniyor.

   Google Play Store Tasarımı Yenilendi

   Android için en önemli uygulama mağazası konumunda bulunan Google Play Store, dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Aynı zamanda App Store’un en büyük rakibi haline gelen dijital mağaza, şimdilerde yenilikler ile anılıyor.

   Yayınlanan güncelleme sonrasında Play Store üzerinde değişiklikler yapıldı. Özellikle tasarımsal boyutta olan bu yenilikler, beraberinde çok daha kullanışlı bir mağaza dizaynı ile karşımıza çıkıyor.

   Yavaş yavaş mağazayı güncellemekte olan Google, bir süredir bu konu üzerine yoğunlaşıyor. Son yayınlanan güncelleme ise tasarım değişikliğinde önemli bir yol kat edilmesini sağladı.

   Göze çok daha hoş gelecek şekilde değiştirilen tasarım, belirli noktalarda yenilendi.

   Google Play Store yorum ve derecelendirme kısımları değişti

   Google Play Store bünyesinde yer alan yorum ve derecelendirme bölümleri, materyal tasarım anlayışına uygun olacak şekilde yenilendi.

   Çok daha temiz ve anlaşılabilir bir seviyeye ulaşan sayfalar, sadelik ile buluştu demek mümkün. Puanlamalar kısmında tek renk yeşili hakim kılan Google, çizgi grafik anlayışını ise sürdürmeye devam ediyor.

   Yeni güncelleme sonrasında yorumlar, puanlamaya göre sıralanabiliyor.

   Kullanılabilirlik seviyesini doğrudan yükselten bu durum, herhangi bir uygulama adına yapılan yorumları detaylı bir şekilde okuma imkanı yaratıyor. Verilen yıldızların neden uygulamaya layık görüldüğüne kolayca bakabileceksiniz.

   Tabi burada diğer kullanıcıların yorum yapmış olmaları gerekiyor. Aynı şekilde yüksek puan verilen durumlar için de detaylı inceleme yapmak kolaylaşıyor.

   Yakında tüm bölgeler için kullanıma sunulacak

   Güncelleme her ne kadar Google Play Store üzerinde görüntülenmiş olsa da bu durumun sınırlı olduğu kaydedildi.

   Teknoloji devi Google, bahsi geçen güncellemeyi dünya genelinde yayınlamış değil. Fakat yeniliklerin kısa süre içerisinde tüm bölgelerdeki Google Play Store mağazalarına uğraması bekleniyor.

   Bunun için yakın zamanda dijital mağazayı kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.