Google Play Store Çoklu Uygulama İndirme ve Güncelleme Aktif Ediliyor

   Google Play Store’un test versiyonunda görülen çoklu uygulama indirme ve güncelleme özelliği, şu anda geliştirilmeye devam ediyor.

   Google Play Store Çoklu Uygulama İndirme ve Güncelleme Aktif Ediliyor

   Uzun bir süredir eleştiri oklarının hedefinde yer alan Google Play Store, aynı anda birden fazla uygulama indirme şansı sunmaması nedeniyle olumsuz yorumlar alıyor. Şimdiye dek bununla ilgili çalışma içerisine girmeyen Google nihayet inadından vazgeçiyor.

   Gün ışığına çıkan yeni detaylar, dijital uygulama mağazasının yakın bir zaman içerisinde çoklu uygulama indirmeye ve güncellemeye imkan tanıyacağını gösteriyor.

   Yıllardır uygulanan politika değişmiş olacak

   Bir arama motorundan çok daha fazlası olan Google, yıllardır aynı anda uygulama indirmeye veya güncellemeye olanak tanımıyordu.

   Zaman kaybına yol açan bu durum, benzer şekilde görüntü açısından da son derece kötü bir deneyimi ortaya çıkartıyordu. Kullanıcıların söz konusu duruma yönelik yaptıkları eleştiriler meyvesini vermişe benziyor.

   Yapılacak olan güncelleme sonrasında aynı anda hem uygulamayı indirmeye hem de güncellemeye imkan sağlayacak olan Google Play Store, bununla ilgili çalışmalara başlamış görünüyor.

   Sızan detaylarda çok yakında bu özelliğin aktif hale geleceği belirtiliyor. Böylelikle hızlı veri bağlantısı imkanında uygulamaları çok daha pratik bir şekilde indirebileceğiz.

   Google Play Store çoklu uygulama indirme ve güncelleme test süreci devam ediyor

   Google Play Store’un test versiyonunda görülen çoklu uygulama indirme ve güncelleme özelliği, şu anda geliştirilmeye ve denenmeye devam ediyor.

   Bu sürecin ne zaman sona ereceği ve bahsi geçen yeniliğin tam olarak hangi tarihte aktif hale getirileceği şimdilik bilinmiyor.

   Fakat test sürecinin başlamış olması, yakın zamanda yeniliğe kavuşacağımız fikrini akıllara getirmekte.

   Bunların yanı sıra tek yeniliğin aynı anda uygulama indirme ve güncelleme ile sınırlı kalmayacağı da düşünülüyor. Konu hakkında henüz net bir bilgi olmasa da Google’ın bir güncellemeye daha fazla özellik eklemesi mümkün.

   En azından iyileştirmeler ve çeşitli sistemsel düzenlemeler görmemiz olası duruyor. Şu anda gözler Google cephesine dönmüş vaziyette.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.