Google Play Sesli Kitaplar Yakında Aktif Oluyor

   Play Store sesli kitaplar özelliği ile yakında sesli kitap indirme dönemi başlıyor.

   Google Play Sesli Kitaplar Yakında Aktif Oluyor

   Yanında kitap taşımayı sevenlerdenseniz, hatta sesli kitaplara ilgi duyuyorsanız gözünüzü Google Play Store’a dikebilirsiniz. Yeni moda sesli kitaplar olurken, artık Google’ın sanal mağazasından da bunlara erişebilirsiniz.

   Google’da sesli kitap devri başlıyor

   Şu anda dahi Google Play Müzik uygulaması üzerinde çeşitli sesli kitaplar yer alıyor. Fakat sayıları tahmin edeceğiniz gibi kısıtlı. 9to5Google aynı zamanda sesli kitap logosunun da Play Store’a eklendiğini fark ederken, yeni sekme şimdilik aktif edilmedi.

   Google, sesli kitapları bünyesine katarak aslında Amazon ile mücadeleye girmiş oluyor. Amazon bir süredir Audible’a sahip ve Kindle modelleri için de bolca sesli kitap yayınlıyordu. Akıllı hoparlörlerden tutun bulut servislerine kadar iki firma son dönemde ciddi rekabet içinde ve bunu fark etmemek elde değil.

   Ayrıca Google Play Kitaplar uygulaması da güncellendi ve artık sesli kitaplara destek verecek. E-kitaplar ile sesli kitaplar ise farklı iki kategoriye ayrılacak.

   Şu anda Google cephesinden Google Play Sesli Kitaplar hakkında resmî bir açıklama yapılmadı. Yani ne zaman sesli kitapların tamamen hizmete gireceğini ya da nasıl gözükeceğini bilmiyoruz fakat şu bir gerçek ki çok uzun bir bekleyiş olmayacak!

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.