Google Pixel Ne Kadar Dayanıklı?

   Google Pixel ile ilgili gelen son bilgilerde telefonun dayanıklılığı konusunda bilgiler paylaşıldı. İşte Google Pixel ve dayanıklılık durumu.

   Google Pixel Ne Kadar Dayanıklı?

   Google tarafından piyasaya sunulacak yeni telefon serisine Google Pixel adı verilirken, Google Pixel ve Google Pixel XL olmak üzere iki farklı versiyon satışa çıkarılacak. 4 Ekim tarihinde yapılacak tanıtımın ardından telefonlar için ön sipariş döneminin başlaması beklenirken, sızdırılan bilgiler ile birlikte telefonlar ile ilgili pek çok bilgi de şimdiden öğrenilmiş durumda.

   Suya karşı dayanıklı değil!

   Google Pixel gelen bilgilerde telefonların suya karşı dayanıklı olmayacağı öğrenildi. Son dönemlerde piyasaya sunulan pek çok modelde bu özellik yer alsa da Google, yeni modellerinde böyle bir tercih yapmamış durumda. Google Pixel sadece su sıçramalarına karşı dayanıklı olacak. Bu da telefonun ciddi bir su teması sonrasında ciddi bir zarar alabileceğini ve kullanım dışı kalabileceğini gösteriyor.

   IP53 sertifikası olacak

   Telefonlarda güvenlik konusunda IP53 olarak tanımlanan sertifikasının yer alacağı açıklanırken, bu sertifika ile birlikte sadece su sıçramaları ve toza karşı önlem alınmış olacak. Bu nedenle yeni telefon modeline sahip olmak isteyen kişilerin bu detayı göz önünde bulundurması gerekebilir.

   Her ne kadar Google Pixel için bu bilgiler gündeme gelmiş olsa da resmi olarak doğrulanan bir durum bulunmuyor. Bu bakımdan 4 Ekim’de yapılacak tanıtımların ardından cihaz ile ilgili değerlendirme yapmak çok daha doğru olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.