Google Pixel 3XL Bu Defa Hoparlör Sorunları ile Boğuşuyor

   Belirli kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilerde Google Pixel 3XL hoparlöründe uğultu sesi olduğu kaydedildi.

   Google Pixel 3XL Bu Defa Hoparlör Sorunları ile Boğuşuyor

   Google’ın en yeni akıllı telefon modellerinden olan Pixel 3XL, ne yazık ki kötü haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yaşadığı teknik sıkıntılardan dolayı bir süredir haber konusu olan cihaz, bir kez daha benzer bir durum ile karşı karşıya kaldı. Gelen bilgilere göre Google Pixel 3XL, hoparlör sorunu yaşıyor. Belirli kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilerde cihazın hoparlöründe uğultu sesi olduğu kaydedildi. Ses kalitesini doğrudan düşüren bu uğultu, bazı kullanıcılarda ise cızırtı olarak ortaya çıkıyor. Müzik dinleme ve görüşme yapma kalitesini doğrudan düşüren sorun, oldukça can sıkıcı duruyor.

   Kısık seste bile hoparlör sorunu söz konusu

   Bazı Google Pixel 3XL kullanıcıları, kısıkta seste dahi cızırtı sorunu yaşadıklarını belirtiyorlar. Yani hoparlör probleminin ortaya çıkması için sesin sonuna kadar açılması gerekmiyor. Bu tarz bir sorunun aynı anda geniş bir kitle tarafından ifade edilmesi ise problemin kronik olabileceği fikrini akıllara getiriyor. Eğer üretimden kaynaklı kronik bir sorun söz konusu ise Google’ın bu durum karşısında harekete geçmesi gerekebilir.

   Daha önce farklı sorunların yaşandığı kaydedilen Google Pixel 3 serisinde ne yazık ki problemler bitmek bilmiyor. Kısa bir süre önce kamera sorunu ile gündeme gelen model, bu nedenle eleştiri oklarının hedefi olmuştu. Şimdilerde hoparlör sorunun baş göstermesi ise kullanıcıların cihaza daha temkinli yaklaşmalarına neden oluyor.

   Google konudan haberdar

   Paylaşılan bilgilerde Google’ın konu ile ilgili bilgi sahibi olduğu kaydedildi. Hatta teknoloji devinin yaşanan sorunlardan ötürü çalışmalar yapmakta olduğu belirtiliyor. Yeni bir güncelleme gelebileceği gibi soruna karşı onarım programı da oluşturulabilir. Bahsi geçen sorunu sektör temelinde düşünecek olursak şirketin onarım programı ile problemi aşabileceği söylenebilir. Ancak bunun bir miktar maliyetli olacağı da elbette söz konusu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.