Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak

   Google Pixel 2 için Snapdragon 836 yeni işlemci hakkındaki söylentiler boşa çıktı.

   Google Pixel 2’de Yeni İşlemci Olmayacak

   Son birkaç aydır devamlı beklenen Google Pixel 2’ye dair söylentiler duyuyoruz ve telefonda henüz duyurulmayan Qualcomm Snapdragon 836 işlemci chipsetinin yer alacağı iddia ediliyor. Fakat son raporlara göre bu gerçeği yansıtmıyor.

   Kaynaklardan bilgi geldi

   Hem XDA Developers hem de Android Police gibi önemli siteler Qualcomm’a yakın kaynaklarla görüşürken, Google’ın sıradaki amiral gemisi telefonunda yeni chipset yer almayacağı açıklandı.

   Görünüşe göre, Google Pixel 2’de şu anda piyasada yer alan Snapdragon 835 chipset tercih edilecek. Snapdragon 835, hâli hazırda Galaxy S8, OnePlus 5, HTC U11 ve pek çok amiral gemisi cihaz tarafından kullanılan bir ürün.

   Google Pixel 2 ve Snapdragon 836

   Açıkçası, bu çok da hayal kırıklığı yaratmadı ve anlaşılabilir bir durum. Kaldı ki zaten Snapdragon 835en güçlü işlemci chipsetlerinden birisi ve optimizasyonlu performansıyla harika benchmark sonuçları çıkarıyor, batarya ömrünü daha iyi ve daha uzun süreli hâle getiriyor.

   Elbette rekabet açısından değerlendirdiğimizde, Google telefonunda Snapdragon 836 kullanmayı başarabilseydi ciddi manada dikkat çekerdi fakat yine de performans açısından hayal kırıklığı oldu diyemeyiz.

   Aynı zamanda Google Pixel 2’ye dair kaynaklardan bir doğrulama gelmedi fakat muhtemelen normal Pixel’de olduğu gibi, bu modelde de yine Snapdragon 835 tercih edilecektir.

   Qualcomm firmasının önümüzdeki yıl Snapdragon 836’yı çıkarması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.