Google, Parçalanabilen Akıllı Telefon Modeli Üreteceği Project Ara’yı İptal Etti

   Google’ın parçaları birbirinden ayrılabilen akıllı telefon projesi olan Project Ara, artık şirketin gündeminde olmayacak.

   Google, Parçalanabilen Akıllı Telefon Modeli Üreteceği Project Ara’yı İptal Etti

   Google, Project Ara ile lego parçaları gibi parçalanıp birleştirilebilen donanım parçalarına sahip olacak akıllı telefon üretmeyi planlıyordu. Project Ara’ya geleceğin akıllı telefon projesi olarak bakılıyordu. Fakat Google, yaptığı açıklamada, Project Ara’nın geliştirilmesi sırasında çıkan sorunlar nedeniyle projeyi rafa kaldırdıklarını söyledi.

   Nexus tarih oldu

   Projenin fikir sahibi olan Phoneblocks, projenin gidişatından pek memnun değildi. Projenin iptal edilmesinde bu etkenin de göze alındığı bilgisine ulaşıldı. Project Ara’nın üretilmesinin yanı sıra geliştirilmesi aşamasında da birtakım sorunlarla karşılaşılmış. Google bu nedenlerle Project Ara’yı gündeminden kaldırdı. Google, 4 Ekim’de kullanıcılarına tanıtacağı yeni iki Pixel cihazına önem verecek ve mesaisini Pixel cihazları geliştirmek için harcayacak. Pixel markasının piyasaya çıkışıyla birlikte Nexus markası da tarih olacak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.