Google Oyun Platformu Kuruyor Olabilir

   Ortaya çıkan bilgilere göre Google, Project Stream platformunu dahi kapsayacağı söylenen Xbox Live benzeri bir oyun platformu üzerine yoğunlaştı!

   Google Oyun Platformu Kuruyor Olabilir

   Günümüzde bir arama motorundan çok daha fazlası olan Google, farklı alanlarda hizmetler sunmaya devam ediyor. Mobil sektörün öncülerinden biri olan şirket, şimdilerde hizmet sunduğu alanlara oyun platformunu da eklemeye hazırlanıyor.

   Ortaya çıkan bilgilerde firmanın Xbox Live benzeri bir sistem üzerine yoğunlaştığı kaydedildi.

   Ücretli abonelik ve hediyeler söz konusu

   Xbox Live benzeri bir sistem demek, oldukça geniş bir ekosistem anlamına geliyor. Milyonlarca oyuncunun tek bir platform üzerinde buluşmasını hedefleyen Google, aynı zamanda ücretli üyelik ve oyun hediyeleri gibi çeşitli noktalara önem verebilir.

   Project Stream platformunu dahi kapsayacağı söylenen hizmetin mobil ile sınırlı kalıp kalmayacağı ise bilinmiyor. Xbox Live, hem PC hem de konsol tarafını içerisine çeken bir platform.

   Android işletim sistemi ile mobil pazarda hakimiyet elde eden Google, yeni oyun platformu ile daha fazla kişiye ulaşmak isteyebilir.

   Öte yandan Xbox Live benzeri teriminin kullanılması, farklı soru işaretlerini akıllara getiriyor. PC oyunları gibi dev yapımlar için geçerli bir servis görme ihtimalimiz söz konusu.

   Yeni platform ne zaman duyurulacak?

   Google, mart ayında düzenlenmesi planlanan GDC 2019 fuarında yeni oyun hizmetini duyurabilir. Oyun geliştiricileri konferansı, hem yeni hizmetlerin hem de belli başlı yeni oyunların tanıtıldığı bir etkinlik.

   Yani Xbox Live benzeri bir sistemin ilk kez gözler önüne serilmesi için GDC oldukça iyi bir tercih denilebilir.

   Farklı teknolojilere odaklanan Google’ın bir anda oyun hizmeti açacak olması elbette şaşırtıcı karşılanabilir. Şirketin neden bu yönde bir karar aldığı bilinmiyor.

   Fakat son yıllarda ücretli abonelik servislerinin epey büyüdüğü göz önünde bulundurulursa firmanın bundan pay almak istemesi normal karşılanabilir. Özellikle PS Now, Netflix ve Hulu gibi servisler son derece büyüme kaydetti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.