Google Kulaklık Üretimine Başladı

   Google’ın bir süredir üretimini planladığı yeni kulaklıklar yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

   Google Kulaklık Üretimine Başladı

   Google’ın Apple AirPod benzeri bir kulaklık üzerinde çalıştığını daha önce duymuştuk ve şimdi bu söylentiler daha da netleşiyor. Yeni Google ses cihazı için kanıtlar artarken, bu sefer de Google’ın resmi yardım sayfasına ‘Headphones – Kulaklıklar’ kategorisi eklendi.

   Google kulaklıklar yeni Pixel 2 ile birlikte çıkacak

   Muhtemelen Google yakın bir süreçte kendi kulaklıklarını piyasaya sürecek ve Ekim ayında satışa çıkması planlanan yeni Pixel 2 ve Pixel XL 2 ile birlikte satarak bunu paraya çevirecek. Tabii diğer Android akıllı telefonlarla birlikte de çalışacağına kesin gözüyle bakılıyor.

   Peki bu neden mantıklı bir hamle? Öncelikle Android kullanıcıları zaten wireless kulaklıklara yoğun ilgi gösteriyor. Diğer yandan Pixel 2’de kaldırılacak olan 3.5mm kulaklık girişinin etkileri de azaltılacaktır. Son olarak, pek çok farklı marka kablosuz kulaklık seçeneklerini çoğaltıyor ve Google da pazardan pay kapmak istiyor.

   Maalesef, şimdilik bu ürünler hakkında pek fazla bilgimiz yok fakat muhtemelen AirPod’ların Android sürümü gibi olacaktır. Kod adı daha önce Bisto olarak ortaya çıkan cihazın son adının ne olacağı ise henüz bilinmiyor fakat Google Asistan komutlarıyla uyumlu olarak çalışacağını düşünüyoruz. Bağlantı her ne kadar Bluetooth üzerinden gerçekleşecek olsa da USB-C ile kullanılan kablolu sürümleri de olabilir.

   Google kulaklıklar kaç para olacak?

   Şu anda Google kulaklıklarının ne kadara satılacağını ise bilmiyoruz. Aynı zamanda ürünlerin Pixel 2 satın alanlara paket hâlinde verilme ihtimali de var. Muhtemelen tüm ayrıntıları 5 Ekim 2017’deki Pixel 2 duyurusunda öğreneceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.