Google Home Artık Google Play Filmler Bölümünü Kontrol Edebilecek

   Artık Google Home ile Google Play film kütüphanenizi kontrol etmeniz mümkün.

   Google Home Artık Google Play Filmler Bölümünü Kontrol Edebilecek

   Google I/O konferansında arama motoru devi tarafından Google Home akıllı hoparlör için yeni özellikler duyuruldu. Nihayet Google Play Filmler kütüphanenizi Google Home cihazları kullanarak kontrol edebileceksiniz.

   Google Play Filmler desteği uzun süredir beklenen bir özellik

   Bu demek oluyor ki artık televizyonunuza bağlı bir Chromecast cihazı olduğu müddetçe, Google Home akıllı hoparlör ile Google Play Filmler kütüphaneniz içinden seçim yapabilecek, istediklerinizi oynatabileceksiniz.

   Bu özelliğin gecikmesinin sebebi ise aslında belliydi. Google Home başlangıçta daha çok üçüncü parti servislere dayanıyordu ve bu özelliğe gerek duyulmamıştı. Google Home’a daha sonra Chromecast aracılığıyla Netflix ve HBO Go desteği eklenmesi de bunda etkili oldu.

   Google I/O’da cihaza dair donanımsal yenilikler ise pek göze çarpmadı. Fakat Google Play Filmler desteğinin eklenmesi kullanıcılar tarafından merakla bekleniyordu ve takdir edildi.

   Özellikle Amazon Echo ve Apple Homepod’un da pazar payını arttırdığını düşününce, Google’ın bu hamlesi epey mantıklı oldu diyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.