Google Haritalar’a Yeni Özellikler Ekledi

   Google şirketi kullanıcılarına sunduğu harita uygulaması Google Maps’i güncelledi.

   Google Haritalar’a Yeni Özellikler Ekledi

   Google şirketinin insanlara sunduğu en büyük özelliklerden biri olan Google Maps (Google Haritalar) günlük hayatımızda birçok işimizi görmemizi sağlıyor. Haritalar sayesinde navigasyonlar geliştirildi ve yol bulmamıza yardımcı oluyor. Şirket ise bu uygulamasını güncellemekten geri kalmıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni özellikler eklenmiş fakat bununla ilgili bir açıklama yapılmamıştı. Bazı kullanıcılar bu güncellemenin farkına varmış ve kullanmaya başlamış bulunmakta.

   Google şirketi kullanıcılarına sunduğu harita uygulaması Google Maps’i güncelledi

   Google yeni güncelleme ve özelliklerin herkes tarafından bilinmesi ve nasıl kullanılacağını bildirmek için blog sayfasında bir yazı paylaştı. Burada belirtilen yeni özelliklerden bazılarına değinmek istiyoruz. Google Haritalara eklenen bu özellikler kullanıcılara veri girişine izin veriyor. İşte bunlardan en önemlisi belki de haritada yer almayan bir adresi eklemek olacaktır. Uygulamaya girip konumu onaylıyorsunuz ve Google tarafından da onaylanınca adres haritaya ekleniyor. Ayrıca bir diğer özellik ise yanlış adres bilgilerini değiştirebilecek olmanız. Adres harita üzerinde bulunuyor fakat bilgilerin bir kısmı yanlış. Uygulamadan yine düzeltmeleri yapıp onaya gönderiyorsunuz.

   Bir yeni özellik ise belirtilen adres hakkında bilgi ve öneri ekleyebilecek olmanız. Bulunduğunuz adres hakkında detaylı bilgi girebilecek ve oranın özelliklerinden söz ederek insanlara bilgi verebileceksiniz. Ayrıca restoranlar ve bölgenin geneli hakkında fiyatları sunabilirsiniz. Sizden gittiğiniz adrese daha önce bu bilgiler girilmiş ise bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmeniz isteniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.