Google Gelişmiş Koruma Programı (Fiziksel Doğrulama) Kullanarak Güvenliği Arttırıyor

   Google gelişmiş koruma programı (Advanced Protection Program) ile fiziksel doğrulama kullanarak daha güvenli olacak.

   Google Gelişmiş Koruma Programı (Fiziksel Doğrulama) Kullanarak Güvenliği Arttırıyor

   Şu anda Google hesaplarınızı korumak için en iyi yöntem olarak iki adımlı doğrulamayı kullanıyorsunuz ve burada özel bir kod üretilerek hesabınıza erişiminiz sağlanıyor. Telefonunuza yüklediğiniz uygulama aracılığıyla güvenlik üst düzeye çıkarken, aynı zamanda başka birisi şifrenizi bilse dahi hesabınıza giriş yapamıyor.

   Google fiziksel doğrulama ile çalışan gelişmiş koruma programı

   Şimdi Bloomberg tarafından gelen raporlara göre ise Google’ın daha güvenli bir yolu var ve adı da Advanced Protection Program – Gelişmiş Koruma Programı olarak belirlendi. Bu yöntem fiziksel güvenlik anahtarı kullanırken, telefonunuzdaki kod yerine kendinizi bir USB ile kanıtlayacaksınız ve yeni bir bilgisayardan Google hesabınıza böyle erişeceksiniz.

   Buna rağmen yeni programa kimlerin girip kimlerin giremeyeceği henüz belirsizliğini koruyor. Bloomberg’e göre Google bu güvenlik sistemini ilk aşamada sadece şirket yöneticilerine, politikacılara ve diğer yüksek güvenlik endişesi olan kişilere sunmayı planlıyor. Yani sıradan kişiler hemen erişim sağlayamayacak.

   Google gelişmiş koruma programından herkes yararlanabilecek mi?

   Özellikle son dönemde Amerikan seçimlerine de şaibe karıştığı düşünülünce, Google’ın bu tip önlemler alması normal duruyor. Yeni özellikler hakkında her ne kadar ayrıntılı bilgiye sahip olmasak da sistemin yakın gelecekte sunulması bekleniyor. Hatta belki de ilerleyen dönemde herkese sunulabilir.

   Fiziksel doğrulama kullanarak daha güvenli olmayı planlayan Googlegelişmiş koruma programı (Advanced Protection Program) ile neler değişecek göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.