Google FameBit ile Youtube’ı Güncelleyecek

   Google, yeni bir satın alma daha gerçekleştirirken, yeni satın almanın Youtube için yapıldığı öğrenildi.

   Google FameBit ile Youtube’ı Güncelleyecek

   Youtube ile dünya genelinde büyük bir ilgi gören ve video denildiğinde akla ilk gelen isim olan Google, bu konuda geliştirmelerini de sürdürüyor. Öyle ki Youtube için yapılan yeni satın alma ile birlikte video ağını geliştirmek isteyen kişiler Google, FameBit’i aldığını duyurdu.

   FameBit nedir?

   Google tarafından satın alınan FameBit, özellikle markalı içerik için pazarlama noktasında önemli bir işlevi yerine getiriyor. Bu bakımdan da Youtube için yapılan bu satın ama ile birlikte video içerisinde artık pazarlamanın başlayacağı ifade edildi. Bu kapsamda artık videolarda yayınlanan reklamlardan ziyade video içeriklerinde reklamlara yer verilecek. Bu bakımdan yayın yapan kişilerin istenilen bir içeceği ya da yiyeceği video içerisinde kullanması da yeni güncelleme ile birlikte mümkün hale gelecek. Sponsorluk konusunda işlerin daha genel bir Pazar üzerinden yapılmasını sağlayacak olan güncelleme bu açıdan büyük bir yenilik getirecek.

   Güncelleme gelecek

   Özellikle son dönemlerde Youtube alanına ilgi oldukça artarken, kanal üzerinden çeşitli pazarlama yöntemleri ile kişilerin video izlerken dahi reklam görüntülemesi mümkün olacak. Aynı zamanda Youtube üzerinden para kazanmanın da en etkin yöntemlerinden birisi olarak görülen bu durum kuşkusuz işleri daha da kolay bir hale getirecek. Bu konuda önümüzdeki günlerde kapsamlı bir güncelleme beklenirken, güncelleme ile birlikte Youtube’ın nasıl değişeceği de oldukça merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.