Google Cloud ile Google Bulut Hizmetleri Birleştirildi!

   Google tarafından yapılan açıklamalarda tüm bulut hizmetlerinin tek bir çatı altında birleştirildiğini duyurdu.

   Google Cloud ile Google Bulut Hizmetleri Birleştirildi!

   Google son dönemlerde daha çok ilgi çeken bulut servisleri için özel bir yenilik getirdi. Google tarafından yapılan açıklamalarda tüm bulut hizmetlerinin Google Cloud çatısı altında toplandığı ve artık kullanıcıların bulut servisleri çok daha kolay bir şekilde kullanabileceği açıklandı

   Neler yok ki!

   Google for Work ve Google Cloud Platform gibi pek çok uygulama ve servis Google tarafından kullanıma sunulmuş durumda.

   Fakat platformların çok dağınık olması bulut servisi için Google’a handikap yaratırken, Google Cloud adı ile tüm hizmetlerin bir araya getirilmesi bu konuda kolaylık sağlayacak.

   G Suite geldi!

   Google Cloud için getirilen bu yenilikte herhangi bir sorun yaşanmaması adına Google Apps for Work’ün ismi de değiştirildi. Bu bakımdan G Suite olarak adlandırılan bu uygulama da böylece karışıklığa yer vermeden Google Cloud çatısı altına girdi.

   Google Cloud bünyesine eklene diğer servisler ise şöyle; Gmail, Google Docs, Sheets ve Slides. Google servislerinin Google Cloud ile birleştirilmesi, servislerin çok daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Kişilerin tek bir merkez üzerinden kontrol sağlayabileceği uygulamalar, bu bakımdan kolay erişilebilecek ve aynı zamanda mobil için de daha kullanılabilirlik sağlayacak.

   Bu bakımdan Google tarafından yapılan yenilikler ile birlikte yeni Google Cloud oldukça sevildi ve beğeni topladı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.