Google Chrome Sekmeleri İçin Grup Özelliği Geliyor

   Chrome adına geliştirilmekte olan yeni özellik, bir süredir istenen sekme gruplandırma özelliğini beraberinde getiriyor.

   Google Chrome Sekmeleri İçin Grup Özelliği Geliyor

   Dünyanın en çok tercih edilen internet tarayıcılarından Google Chrome, her geçen gün yeni özellikler edinmeyi sürdürüyor. Başlarda sunduğu performans ve stabilite ile ön plana çıkan tarayıcı, başarılı bir ivme kazanarak milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı.

   Üstelik sadece masaüstü ile sınırlı kalmayan uygulama, aynı zamanda mobil platformlar üzerinde de önemli bir başarıya imza attı. Popüler tarayıcıyı güncel tutmak isteyen Google ise yeni güncellemeler hazırlamaya devam ediyor.

   Kullanıcılardan gelen geri bildirimleri göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyen Google, bu çerçevede farklı yeniliklere imza atıyor. Nitekim paylaşılan bilgilerde bu durumu görmek mümkün denilebilir.

   Chrome adına geliştirilmekte olan yeni özellik, bir süredir istenen sekme gruplandırma özelliğini beraberinde getiriyor.

   Chrome sekmeleri organize edilebilecek

   Bazı durumlarda açılan sekmeler arasında zorluk yaşamak ne yazık ki mümkün. İş, eğitim ve gündelik konular birbirleri ile karışabiliyor.

   İnternette yeni bir araştırma yaparken arka planda kullandığımız sekmelere ulaşmak da nitekim zorlaşabiliyor. Bu durumun önüne geçmeyi hedefleyen Google, sekmeleri özelliklerine göre gruplandırmamızı sağlayacak.

   Örneğin iş amaçlı açtığınız sekmeler ile multimedya servislerine ulaşmak adına açtığınız sekmelerin karışmasını istemiyorsunuz. O halde her iki türü de farklı gruplara ayırmanız mümkün.

   Bu sayede iş amaçlı açtığınız sayfalara aynı grup üzerinden ulaşabileceksiniz. Böylelikle yanlışlıkla sekme kapatma ihtimali de belirli oranda azalmış olacak.

   Yakında kullanıma sunulacak

   Bahsi geçen özellik adına kolları sıvayan Google, sekmelerin grup halinde kullanılabilmesi için çalışıyor. Konu ile ilgili ne yazık ki ayrıntılı bilgi paylaşımında bulunmayan teknoloji devi, özelliğin ne zaman resmi olarak kullanıma sunulacağını açıklamadı.

   Çalışmaların sürdüğü düşünülecek olursa yeni özelliğin epey yakın bir zaman içerisinde kullanıma sunulacağı söylenebilir. Net bilgi içinse Google tarafından yapılacak olan açıklamayı beklemek zorundayız.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.