Google, Beyni Yedekleyecek!

   Google’de mühendis bölümünde iş yapan Ray Kurzweil, yaptığı açıklamada şirketin gerçekten inanılması güç bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurdu.

   Google, Beyni Yedekleyecek!

   Google‘de mühendis bölümünde iş yapan Ray Kurzweil, yaptığı açıklamada şirketin gerçekten inanılması güç bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurdu.

   Ortalama 20 yıl sonra…

   İnsan beynine yerleştirilecek implantlar aracılığı ile beynin internete bağlanılabileceğini vurgulayan Ray Kurzweil, bu teknolojinin bir ilk olacağını açıkladı.

   Bu proje ile ilgili ayrıntıları veren Google’ın Mühendis Bölümü Başkanı Ray Kurzweil, 2030 senesinde insanların hibrit olacağını vurguladı. Geliştirilecek teknolojide beyin, bilgiye kablosuz depolama sistemine bağlanarak ulaşabilecek.

   Hibrit projesi üzerinde çalışan Kurzweil, biyolojik olmayan organlar için bulut sisteminden yararlanılacağını açıklarken, beynin Cloud sistemine bağlanılabileceğini söyledi.

   “Sınırları aşmak bizim doğamızda var.” diyen Kurzweil sistemi şöyle özet geçti. Bulutlardaki işlem gücünden tüm veriler alınacak. Google bunun için bir ağ oluşturuyor.

   Bir başka taraftan Kurzweil’in projesi bilim çevreleri tarafından tehlikeli bulundu. Beyin yedekleme projesi ile insanların yönetilebileceği söylenirken, hibrit teknolojisinin duyguları yok edebileceği iddia edildi.

   Bazıları ise beyin nakli yapamazken beyni bulut yedeklemeyle bir birime bağlamanın olanaksız olduğu tahmin ediyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.