Google Asistan ile Gerçek Zamanlı Çeviri Dönemi

   Google Asistan desteğine sahip kulaklık ve telefon sahibiyseniz anlık çeviri özelliğinden hemen faydalanabilirsiniz.

   Google Asistan ile Gerçek Zamanlı Çeviri Dönemi

   Teknoloji dünyasının en önemli firmalarından biri olan Google, bilindiği üzere çeviri alanında önemli yeniliklere imza atıyor. Geliştirdiği sesli asistan servisi Google Asistan ile işi bir adım öteye taşıyan firma, şimdilerde ise anlık çeviri yapma özelliğini resmi olarak desteklemeye başladı. Buna göre Google Asistan destekli bir kulaklığa sahipseniz, bu özellikten faydalanabileceksiniz.

   Google Asistan gerçek zamanlı çeviriyi destekleyen kulaklıklar

   Aslına bakılırsa söz konusu özellik, bir süre önce Google Pixel Buds kulaklık modeli için duyurulmuştu. Sadece kendi kulaklık modelinde anlık çeviri özelliğine yer veren Google, bu yeteneği diğer kulaklık modellerine sahip kullanıcılar ile paylaşmayı hedefliyor. Ancak burada önemli bir şart söz konusu denilebilir. Zira anlık çeviri özelliğinden faydalanmanız için kullanmakta olduğunuz kulaklıkta Google Asistan desteğinin bulunması gerekiyor. Nitekim bu da her kulaklığın anlık çeviri yeteneğine kavuşamayacağı anlamına geliyor.

   Konuyla ilgili ufak bir araştırma ve test yapan Droid Life ekibi, söz konusu gelişmeyi onayladı. Resmi site üzerinde ibareyi değiştirerek tüm Google Asistan destekli kulaklıklar ve Android cihazları olarak yeni bir ibareyi destek sayfasına dahil eden Google, aslına bakılırsa bu özelliği sessiz sedasız aktif etti. Google Asistan destekli akıllı telefon ve kulaklık üzerinden anlık çeviri özelliğini test eden Droid Life ekibi, özelliğin sağlıklı bir şekilde çalıştığını belirtti. Eğer Google Asistan desteğine sahip kulaklık ve telefon sahibiyseniz anlık çeviri özelliğinden hemen faydalanabilirsiniz.

   Google Asistan gelişmeyi sürdürüyor

   Makine öğrenme teknolojisi ve çeşitli sarmallar gibi yenilikler sonrasında çok daha profesyonel bir hale gelen Google Translate, Asistan ile buluşarak teknolojinin ne denli gelişebileceğini gözler önüne seriyor. Üstelik süren çalışmalar ve yayımlanacak olan yeni güncellemeler ile Google Asistan servisinin kalitesi çok daha iyileştirilecektir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.