Google Asistan Çok Daha Hızlı Cevap Verecek

   Yeni özellik için ne yazık ki biraz daha beklenmesi gerekiyor. Konuyla ilgili konuşan Google, yıl sonuna dikkat çekti

   Google Asistan Çok Daha Hızlı Cevap Verecek

   Sesli asistan servisleri arasında dikkat çeken Google Asistan, şu sıralar epey geniş bir kullanıcıya ulaşmak ile meşgul. Farklı ülkelerde kullanılabilir hale gelen servis, yapılan duyuru ile ilerleyen zamanlarda ne denli bir yol kat edeceğini gözler önüne serdi. Buna göre Google Asistan, 10 kata kadar daha hızlı cevap verebilecek. Üstelik seri bir şekilde soru sormanız bunu engellemeyecek.

   100 GB boyutundaki veri 0.5 GB’a indirildi

   Şu anda Google Asistan için gerekli olan belli başlı veriler, sunucular üzerinden sağlanıyor. Bu durum, asistanın çok hızlı bir şekilde soruları yanıtlamasını engelliyor. Bunun adına yeni bir gelişme kaydeden Google, tam 100 GB boyutundaki veriyi özel bir işleme teknolojisi ile 0.5 GB seviyesine indirmeyi başardı. Bununla birlikte söz konusu veri, akıllı telefonlara yüklenebiliyor.

   Google I/O 2019 kapsamında açıklamalar yapan firma, söz konusu veri teknolojisi neticesinde artık Google Asistan’ın çok daha hızlı çalıştığını belirtti. Buna göre 10 kata kadar hızlı cevap verme desteği söz konusu. Üstelik sadece normal sorularda bunu gerçekleştirmekle kalmayan asistan, aynı zamanda seri sorulara dahi hızlıca yanıt verebiliyor.

   Ne zaman kullanıma sunulacak?

   Yeni özellik için ne yazık ki biraz daha beklenmesi gerekiyor. Konuyla ilgili konuşan Google, yıl sonuna dikkat çekti. Fakat bu zaman aralığında sadece yeni Pixel akıllı telefonları için söz konusu özellik geçerli olacak. Bununla birlikte diğer Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara bu özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor.

   Peşi ardına sorulan soruları hızlıca yanıtlayabilen Google Asistan, görünüşe göre rakiplerine karşı son derece büyük bir koz elde edecek. Fakat yeniliklerin hızlıca kullanıcılarla buluşmaması, elbette akıllarda çeşitli soru işaretlerinin oluşmasına yol açıyor.

   YORUMLAR
   1. Genco dedi ki:

    Hızlı cevap veriyor da birde doğru cevap verse daha iyi olacak.

   2. Buse dedi ki:

    Benim telefonda kendi kendine devreye girmeye başladı, acaba dinleniyormuyuz?