Google Android Wear’da Yeni Bir Yol Deneyecek!

   Akıllı saatler son zamanlarda artık eski popülerliğini yitirse de Google akıllı saatler için işletim sistemi olan Android Wear’ı daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

   Google Android Wear’da Yeni Bir Yol Deneyecek!

   Google’ın getirmek için epey geç kaldığı akıllı saatler için işletim sistemi olan Android Wear uzun bir süredir konuşulmuyor. Google’ın Android gibi büyük bir umutlarla sunduğu ancak Android kadar çok sevilmeyen Android Wear işletim sisteminin tutulmamasının en büyük nedenlerinden birisi elbette ki Samsung’un artık kendi ürünlerinden yavaş yavaş Tizen işletim sistemini kullanmaya başlaması olarak gösteriliyor.

   Apple’ın Apple Watch ile akıllı saat pazarına girmesiyle birlikte Google’ın Android Wear’ı üçüncülüğe kadar geriledi. Google durumun oldukça tehlikeli olduğunu gördü ve yeni bir satın alımla bu alanda olan eksikliğini gidermek için kollarını sıvadı.

   Google akıllı saatler için işletim sistemini geliştirmeyi amaçlıyor

   Google bu anlamda stratejik satın alımlarına devam ederek akıllı saat alanında önemli bir şirket olan Cronologics’i satın aldığını duyurdu. Google’ın son satın almış olduğu şirket olan Cronologics daha önceden Amazon’un akıllı saati olan CoWatch’u geliştirici ekibinde yer almıştı. Cronologics ayrıca Amazon Echo’nun da geliştirilmesinde yardımcı olmuştu. Daha öncelerden önemli projelerde yer alan Cronologics artık Android Wear için çalışacak.

   Bakalım Google uzun süredir sessizliğe bürünen akıllı saat pazarını hareketlendirebilecek mi ?

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.