Google Allo Kullanıcılarına Müjde

   Daha önce mobil ortamlarda kullanılan Google Allo uygulaması artık internet tarayıcılarında da kullanılabilecek.

   Google Allo Kullanıcılarına Müjde

   İnternet ağları ve mobil uygulamalar üzerinde en çok tercih edilen tarayıcı olarak görülen Google, firma olarak çalışma alanını genişletmekte ve yeni değişiklikler yapmaktadır. Bu alanda yaptığı en son değişiklik, daha önce mobil ortamlarda kullanılan Google Allo uygulamasının artık internet tarayıcılarında da kullanılabilecek olmasıdır.

   Haberleşme ağı olarak birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Google Allo daha önce sadece mobil uygulamalar arasında yer almaktaydı. Ancak firma teknoloji tutkunları tarafından çok sevilen ve beğenilen bu uygulamayı web desteğiyle de geliştirdi. Bu sayede ofis ortamlarında ya da birçok alanda masaüstü bilgisayarlar üzerinden uygulamaya ulaşılabilecek ve oturum açılabilecektir.

   Bununla birlikte uygulamanın birçok özelliğini de yeniden düzenleyen Google firması, Allo üzerinde tarayıcı sistemi kurmuş ve cihazlar üzerinden tarayıcı okutulması halinde uygulamanın çalışmasını sağlamıştır. Bu durumda telefon olmadan da laptop, tablet, masaüstü bilgisayar gibi cihazlardan sisteme giriş yapılabilecek ve iletişim sağlanabilecektir.

   Google Allo yeni güncellemesi ile neler yapılabilir?

   Telefon kullanıcılarının haberleşme ve iletişim alanında öncelikli tercihi olan Google Allo, mobil uygulamalarının yanında artık internet tarayıcıları üzerinden de hizmet vermektedir. Buna bağlı olarak daha fazla kullanıcıya ulaşan uygulama haberleşme ağını geliştirmiştir.

   Günümüzde kullanılan chat uygulamalarından Wastapp’a rakip olarak görülen Allo uygulaması, Android mağazalar üzerinden en çok indirilen uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu sebeple uygulama firmanın geleceği açısından da büyük önem taşımaktadır.

   Kullanıcılar bu uygulama üzerinden hesap açabilir ve web desteğiyle birlikte iletişim sağlayabilirler.

   Ancak uygulamada yer alan küçük bir eksiklikte bulunmaktadır. Uygulamanın teknik özellikler açısından bağlanma ve geçiş işlemleri sınırlandırılmıştır. Bu nedenle kullanıcılar, farklı cihazlar arası bağlantı seçeneklerini kaybetmektedirler.

   Fakat Google Allo uygulamasına destek verecek olan iPhone firması bu özellikleri geliştirmek için çalışmaları başlatacaktır. Firmaya sağlanacak olan iPhone desteği tam anlamıyla kesin olmamakla birlikte firmanın uygulama açıklamalarında yer almaktadır.

   Bunun dışında Google kendi tarayıcı uygulaması olarak Chrome kullanmakta, ancak bu uygulamanın da geliştirilmesi son zamanlarda gündeme gelmektedir. Güncellenen Allo uygulaması kısa süre içerisinde kullanıcılarıyla buluşturulmuştur.

   Takipçilerinden ve teknoloji severlerden tam not alan uygulama, birçok kullanıcı tarafından PC’de tercih edilmeye başlanmıştır. Aynı zamanda yeni özelliklerin eklenmesiyle de tutkunlar da oluşturulan merak giderilmiş ve başarılı sonuçların ortaya konulması sağlanmıştır. Bunun dışında uygulama yorumlarına bakıldığında birçok kullanıcının memnun oldukları ve Google Firması Allo uygulamasını severek tercih ettikleri görülmüştür.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.