Google AdSense Otomatik Ödeme Beklemede!

   Birçok web yöneticisi AdSense hesaplarında otomatik ödeme beklemede uyarısı alıyor, Google Adsense ödemelerinin gecikme sebebi belli oldu.

   Google AdSense Otomatik Ödeme Beklemede!

   İnternet sitesi sahipleri bu ay AdSense ödemelerinde yaşanan gecikmeye anlam veremiyor. Dünya genelinde birçok internet sitesi sahibi Google AdSense reklam sistemini kullanıyor. Ödeme bekleyen binlerce Google AdSense hesabı, ödemeler ve işlemler bölümünde”otomatik ödeme beklemede” açıklamasını gördü.

   Otomatik ödeme beklemede uyarısını gören internet sitesi sahipleri AdSense Destek forumlarında konuyu tartışmaya devam ediyorlar. Aynı şekilde R10 ve wmaracı gibi büyük webmaster platformlarında gündeme oturan AdSense ödeme gecikmelerinin sebebi nedir? Hiç gecikme yaşamayan AdSense ödemelerinin neden yatırılmadığını haberimizde bulabilirsiniz.

   AdSense otomatik ödeme beklemede uyarısı neden görünüyor?

   Google AdSense bir ay öncesine ait hak ediş tutarlarını aksatmadan her ayın 21-23 arası yapmaktadır. Ekim 2019 hak ediş tutarlarının 26 Kasım’a kadar yatmamış olması internet sitesi sahiplerini telaşlandırdı. Google AdSense tarafından resmi ödeme tarihi olarak “en geç her ayın 26’sı” ibaresi bulunmaktadır.

   Aslında ödemelerde resmi olarak belirlenen tarihlerin dışına çıkılmadığı anlaşılıyor. Ancak, şimdiye kadar ödemeler her ayın 21 ve 23’ü arasında yattığı için bunu bir gecikme olarak düşünen internet sitesi sahipleri konuya cevap arıyorlar. Peki, tartışma konusu olan AdSense otomatik ödeme beklemede uyarısının asıl sebebi nedir?

   2019 Kasım AdSense ödemeleri neden gecikti?

   Google AdSense ödemeleri, 21 Kasım’a denk gelen Black Friday ve Şükran Günü tatili nedeniyle yapılamadı. Bununla beraber araya hafta sonu tatili girdi ve her ay düzenli yatan ödemeler ayın 26’sına ertelenmiş oldu. Ekim ayı hak edişleri 26 kasım tarihi Türkiye saatiyle 17:00 gibi aktarılmaya başlayacak.

   Aslında Google AdSense tarafından paylaşılan resmi ödeme tarihinin dışına çıkılmamış oluyor. Ancak, Türkiye saat farkı nedeniyle AdSense ödemelerinin 27 kasım tarihine sarkması muhtemel gözüküyor.

   Eğer bir AdSense hesabınız var ve ödemeler konusunda endişe ediyorsanız biraz daha beklemekte fayda var.

   Diğer taraftan, bazı webmaster platformlarında AdSense güncellemeleri sebebiyle sorun yaşandığı tartışılmakta. Google AdSense son aylarda bir çok güncelleme yaptı ve bu aksaklığın sistemde yaşanan bir aksilik olduğu konuşuluyor. Google tarafından yapılan resmi bir açıklama olmadığı için konu hakkında net bir şey söylemek mümkün değil.

   Bu noktada yapılacak tek şey 27 Kasım mesai saatlerini beklemek. Google AdSense 24 saat içinde ödeme bildirim mailleri düşmeye başlayabilir. Teknik bir aksaklık sebebiyle ödemeler 1 gün daha gecikecek olursa Google AdSense tarafından resmi açıklama gelebilir. Google tarafından resmi bir açıklama yapılacak olursa bu haber içeriğinden duyurulacaktır.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.