God of War PS4 Çıktı

   Sony PlayStation’ın amiral gemisi oyunu God of War kaldığı yerden devam ediyor.

   God of War PS4 Çıktı

   Uzun süredir merakla beklenen, efsane serinin son oyunu God of War bugün Sony PlayStation 4 için resmi çıkışını yaptı. Sony’nin konsoluna özel olarak çıkan oyun serinin diğer yapımlarına göre oldukça farklı duruyor.

   God of War 2018 neler sunuyor?

   Hack and slash türündeki aksiyon – macera oyunu Sony’nin Santa Monica Stüdyoları tarafından geliştirildi ve her ne kadar serinin sekizinci oyunu olsa da sadece God of War ismi kullanıldı. 2010 yılındaki God of War 3’ün doğrudan devamı olan yapımın en ilgi çeken yönü ise geleneksel Yunan mitolojisini terk ediyor oluşu.

   Daha önce God of War oyunlarında hep Yunan mitolojisi ve tanrılarına rastlamıştık. Serinin yeni oyununda bu sefer Nors mitolojisi anlatılırken, ayrıca bir ilk olarak karşımıza Kratos’un küçük oğlu da çıkıyor. Hatta öyle ki oyunda ana karakter Kratos’un oğlu da devamlı yanımızda oluyor ve bir baba-oğul hikâyesine tanık oluyoruz.

   God of War 2018’de uzun bir maraton oyuncuları bekliyor

   Kratos’un Olimpiya tanrılarından aldığı intikamdan yıllar sonrayı konu alan yeni oyun, bir babanın oğluna tehlikeli bir dünyada nasıl hayatta kalacağını anlatışını konu alıyor.

   Santa Monica Games tasarımcısı Cory Barlog’a göre yeni God of War’un tamamen bitirilmesi için 43 saat süre gerekiyor. 2005 yılında çıkan ilk God of War oyunu ise yaklaşık 13 saatte bitiyordu.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.