Gmail İçin Beklenen Özellik Nihayet Geliyor

   Gmail üzerinden üçüncü geliştiricilere de seçenek oluşturma şansı tanıyan Google, bu sayede farklı araçların kolayca kullanılmasını sağlıyor.

   Gmail İçin Beklenen Özellik Nihayet Geliyor

   Milyonlarca kullanıcının mail servisi olarak tercih ettiği Gmail, pek çok konuda yenilikler barındırıyor olsa da ne yazık ki iş entegreye geldiğinde eleştiri alıyordu. Özellikle Dropbox gibi bulut depolama hizmetleri ile entegre olacak şekilde çalışmayan mail uygulaması, bu nedenle iş dünyası açısından biraz zorluk çıkartıyordu. Uzun bir süredir eleştirilen bu durum, nihayet değişiyor. Zira ortaya çıkan bilgilere göre yeni entegre sistemleri Gmail servisine dahil ediliyor. Sadece Dropbox ile sınırlı kalmayan söz konusu yenilikler, kullanıcıların çok daha özgür bir şekilde hareket etmelerini sağlayacak.

   Resmi olarak duyuruldu

   Nihayet Gmail penceresi üzerinden üçüncü geliştiricilere de seçenek oluşturma şansı tanıyan Google, bu sayede farklı araçların kolayca kullanılmasını sağlıyor. Örneğin Dropbox kullanıyor ve bir dosya linkini hazırlamakta olduğunuz maile eklemek istiyorsunuz. Bunun için her iki servisi de doğrudan açmanıza gerek kalmayacak. Gmail üzerinde buton olarak belirecek olan Dropbox, hedef linkin pratik bir şekilde maile eklenmesini sağlayacak. Büyük oranda kolaylık yaratan bu sistem, üçüncü parti yazılım desteği ile çok daha gelişebilecek.

   Şu anda kesinleşen entegre sistemi içerisinde Dropbox’un dışında Box, Atlassian ve Egnyte servisleri de bulunuyor. Gmail penceresi üzerinden erişilebilecek olan seçenekler neticesinde kullanmakta olduğunuz diğer servislere rahatça ulaşabileceksiniz. Özellikle link ve içerik ekleme konusunda büyük bir kolaylık söz konusu olacak. Hem iş dünyası hem de eğitim gibi farklı konularda oldukça işe yarar bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

   G Suite için yararlı özellikler gelmeye devam ediyor

   G Suite akımıyla birlikte başlattığı yenilikleri sürdüren Google, farklı sektörler adına çeşitli yenilikleri aktif hale getirmeye devam ediyor. Tüm uygulamalarını tek bir çatı altından yönetmeyi sağlayacak pratiklik sunan servis, üçüncü parti yazılım desteği ile işi çok daha farklı bir boyuta taşıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.