Gelişmiş Yapay Zekalı Mediatek Helio P70 Duyuruldu

   MediaTek’in geliştirdiği ilk fiziki yapay zeka sistemine sahip işlemcisi Helio P70, bulunduğu cihaza çok yönlü özellikler dahil ediyor.

   Gelişmiş Yapay Zekalı Mediatek Helio P70 Duyuruldu

   Günümüz mobil işlemci piyasasında önemli bir konuma erişen MediaTek, her geçen gün gelişmeyi sürdürüyor. Özellikle yeni modeller ile birlikte çok daha farklı ve üst düzey işlemciler hazırlamayı başaran şirket, bu kez yapay zeka sistemine odaklanıyor. Resmi olarak duyurulan Helio P70 modeli, bünyesinde gelişmiş seviyede bir yapay zeka barındırıyor. Eski modellere oranla daha akıllı bir şekilde çalışmayı başaran yonga seti, kameranın yanı sıra oyun performansında da yapay zekadan faydalanıyor. Böylelikle cihazın kullanım performansı büyük oranda artış gösteriyor.

   MediaTek Helio P70 üzerinde fiziki yapay zeka sistemi söz konusu

   MediaTek’in geliştirdiği ilk fiziki yapay zeka sistemine sahip işlemcisi Helio P70, bulunduğu cihaza çok yönlü özellikler dahil ediyor. Doğrudan kamera performansının iyileştirilmesini ve çok daha net görüntüler kaydedilmesini mümkün kılan işlemci, bunun yanında cihazın mobil oyunlardaki performansını arttırıyor. 4 adet Cortex-A73 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeği ile donatılan yonga seti, performansta Cortex-A73’ü verimlilikte ise Cortex-A53’ü devreye alıyor. Bu sayede çok yönlü bir kullanıcı deneyimi ortaya çıkıyor. Bunların yanında Mali-G72 MP3 ise 900 MHz bandında çalışmayı başarıyor.

   12 nm üretim sürecinden geçerek hazırlanan MediaTek Helio P70, bir önceki nesle oranla %10 oranında arttırılmış performans ile geliyor. Enerji verimliliği konusunda da kayda değer bir iyileştirmenin söz konusu olduğu göze çarpıyor. Yapay zeka kısmında 525 MHz frekans aralığında çalışan sistem, bu sayede kamera, arayüz ve mobil oyun gibi noktalarda performans artışı sağlıyor.

   Helio P70 çift kamera desteği sunuyor

   Tek başına 32 MP, çift olaraksa 24 MP + 16 MP kamera desteği sunan Helio P70, oyuncular açısından son derece etkili bir performans sunacağa benziyor. Yıl sonuna kadar kullanılabilir hale geleceği söylenen işlemcinin özellikle oyunculara yönelik üretilen akıllı telefonlarda karşımıza çıkması bekleniyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.