Geçmişten Günümüze iPhone

   Apple’ın geçtiğimiz gün iPhone 7’yi tanıtması ile birlikte, iPhone ve Apple teknoloji gündemini en çok meşgul eden konular haline geldi. iPhone’ların tarihine hep birlikte göz atalım…

   Geçmişten Günümüze iPhone

   Apple’ın tanınan yüzü Steve Jobs, elinde Intel işlemcili Purple 1 isimli telefonu tutarken açıkçası o telefonun piyasada tutulacağına kimse inanmıyordu. Hatta teknoloji şirketleri bunun sadece bir teknoloji çılgınlığı olduğunu söylüyordu.

   iPhone 3G ile birlikte teknoloji dünyasına “dokunmatik ekran” tabiri kazandırıldı!

   2007 yılı geldiğinde Apple, iPhone 3G’yi piyasaya sürdü. Teknoloji şirketleri tutmaz diyordu. Fakat bu çıkan yeni telefon modelinin piyasayı ve yaşamları değiştireceğini bilmiyorlardı. iPhone 3G ile birlikte teknoloji dünyasına “dokunmatik ekran” tabiri kazandırıldı.

   Yıllar bir bir ilerliyor ve Apple, her geçen yıl yeni bir iPhone ile kullanıcılarının karşısına çıkıyordu. Bu yenilikler sayesinde Apple piyasadaki konumunu güçlendirdi ve çok geçmeden telefon pazarının %25’ine hâkim oldu.

   2012’de iPhone ve Apple’I bu konuma getiren müthiş CEO Steve Jobs hayatını kaybetti. Bundan sonra Apple’ı tümüyle yönetebilecek biri başa gelmedi ve Apple güç kaybetmeye başladı. Yıllar içinde diğer rakiplerine göre gücü oldukça azaldı ve bazı noktalarda rakiplerini taklit etmeye başladı.

   Son çıkan ürünü olan iPhone 7’nin Apple’ın bu gidişatını nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.