Geçen Ayın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu (2017 Ekim En Çok Satan Oyunlar)

   Ekim ayında neredeyse yarım milyar dolarlık oyun satışı gerçekleşti. 2017 Ekim ayında en çok satan oyunlar hangileri?

   Geçen Ayın En Çok Satan Oyunları Belli Oldu (2017 Ekim En Çok Satan Oyunlar)

   Nintendo’nun raporundan sonra şimdi de Ekim ayında ABD’de en çok satan oyunlar ve donanımlar belli oldu. Middle-Earth: Shadow of War beklendiği gibi birinci sıraya yerleşirken, arkasından ise ilk beşta Assassin’s Creed: Origins, Super Mario Odyssey, South Park: The Fractured But Whole ve NBA 2K18 geldi.

   Shadow of War bu sene daha çok sattı

   2014 yılındaki Shadow of Mordor’la kıyasladığımızda görüyoruz ki Shadow of War’ın satış rakamları da yüzde 20 oranında arttı. Ayrıca geçen ayın bir diğer önemli çıkış yapan oyunu da yeni Super Mario oyunu Odyssey oldu.

   Ekim ayında ABD’de toplam 474 milyon dolar değerinde oyun satışı gerçekleşirken, geçen yıla göre yüzde 20 düşüş söz konusu. Üstelik Ekim ayında oldukça önemli oyunlar çıktı fakat 2016’da satışların daha yüksek olma sebebi özellikle Battlefield 1’di.

   2017 Ekim en çok satan oyunlar için diğer önemli istatistikler ise şu şekilde;

   – Ekim 2016’ya göre yarış oyunlarının satışı iki kat arttı. Toplamda da yarış oyunlarında bu yıl yüzde 37’lik artış var.

   – RPG oyunları geçen yıla göre yüzde 20 daha çok sattı.

   – Destiny 2, şimdiye kadar 2017’nin en çok satan oyunu oldu.

   – 2017’de en çok satan spor oyunu NBA 2K18 oldu.

   Ülkemizde en çok oynanan oyunlar hangileri, hangi oyun daha popüler ve kaç kişi bu oyunları oynuyor merak ediyorsanız en çok oynanan oyunlar başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.