Galaxy Note 7’de Sorunlar Bitmiyor!

   Galaxy Note 7 için yapılan değiştirme işlemleri sonrasında sorunların bitmediği iddia edildi. İşte gündemdeki son tartışmalar.

   Galaxy Note 7’de Sorunlar Bitmiyor!

   Samsung, değişim programı kapsamında kullanıcılara yeni, sorunsuz Galaxy Note 7 modellerini sunduğunu söylese de cihazlardaki sorunlar hala bitmiş değil. Değişim programı ile yeni Galaxy Note 7 modellerini kullanmaya başlayan kişiler tarafından yeni şikayetler de bildirilmeye başlanırken, yeni Galaxy Note 7 modellerinin ciddi oranda ısındığı belirtildi.

   Cihazlar aşırı ısınıyor!

   Galaxy Note 7’de yaşanan problemin kaynağı cihazların yine bataryasından kaynaklanırken, aşırı ısınan batarya kullanımı zorlaştırıyor. Aşırı ısınma ile birlikte telefonlardaki pil gücünün de kısa süre içerisinde tükendiği belirtilirken bu sorunlar nedeniyle Galaxy Note 7 kullanımı neredeyse imkânsız bir hale geliyor.

   Samsung’tan açıklama

   Konuyla ilgili Samsung’tan önemli bir açıklama gelirken, Galaxy Note 7 ısınmalarının önceki sorunlarla bir ilgisi olmadığı ve sorunun tamamen izole vakalar şeklinde değerlendirilebileceği açıklandı. Fakat sorunun neden kaynaklandığından ziyade var olması, kişiler için yeterli bir sorun. Bu bakımdan Samsung’un açıklamasından ziyade bu sorunu çözümlemesi isteniyor. Fakat Galaxy Note 7 için yapılan bir operasyonun ardından tekrar bezer sorunların baş göstermesi hem Galaxy Note 7 hem de Samsung için zorlu bir sürecin başlangıcı olabilir.

   Yüzde 25’i değiştirildi

   Satışa sunulan cihazların yüzde 25’lik bir bölümünün değişim programı kapsamında değiştirildiği belirtilirken, 50 bin cihazın kullanıcısı para iadesi istedi. Bunun dışında piyasada hala sorunlu Galaxy Note 7 modelleri de kullanılmaya devam ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.