Galaxy Note 7 Yeniden Avrupa Sahnesine Çıkıyor

   Ağustos ayında satışa çıkmasına rağmen yaşanan problemler nedeniyle geri toplanan Galaxy Note 7’nin Avrupa satış tarihi belli oldu.

   Galaxy Note 7 Yeniden Avrupa Sahnesine Çıkıyor

   Galaxy Note 7 modeli ile ciddi sorunlu bir süreç yaşayan Samsung sorunların çözülmesi ile birlikte yeniden satışa çıkmaya hazırlanıyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde çıkacağı açıklanan telefon modelinin bir sonraki adresi ise Avrupa olacak.

   Avrupa’ya ne zaman geliyor?

   Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Galaxy Note 7 modelini almak isteyen kişilerin 28 Ekim itibariyle bu işlemlerini yapabileceği açıklanırken 28 Ekim tarihi sonrasında Avrupa’daki tüm satış noktalarında Galaxy Note 7 satışları resmi olarak başlatılacak. Kullanıcıların iade işlemlerinin yanı sıra sıfır yeni bir Galaxy Note 7 alabileceğini söyleyen Samsung, güvenli ve herhangi bir sorun yaşatmayacak telefon modelleri ile kullanıcılara ulaşacağını açıkladı.

   Değişim programında son durum ne?

   Avrupa’daki değişim programı ile ilgili resmi verileri de paylaşan Samsung, Avrupa’daki Note 7 kullanıcılarının yüzde 57’sinin değişim programından yararlandığını ve bu sayede sorunsuz bir cihaza ulaşabileceğini söyledi. Yüzde 57 oranındaki kişilerin yüzde 97’si yeni ve sorunsuz bir Note 7 modelini istediği belirtilirken yüzde 3’lük bir kısım Samsung’un diğer cihazlarından birisini talep etti. Kalan yüzde 7’lik bir bölüm ise ödedikleri ücretin iadesini aldı.

   Yaşanan bu durum Samsung adına oldukça olumlu bir şekilde karşılanırken önümüzdeki dönemlerde satışa çıkacak cihazların yüksek ilgi görmesi Samsung’un yaşanan olumsuz durumdan minimum zararla ayrılmasını sağlayacak. Bu bakımdan telefonların satışa çıktıktan sonra nasıl bir performans sergileyeceği de oldukça merak ediliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.