Galaxy Note 7 Yasaklamaları Sürüyor

   Galaxy Note 7 modelleri için Samsung üretimi durdurma kararı alsa da kullanımda olan cihazlar için yeni yasaklamalar da getirilmeye başlandı.

   Galaxy Note 7 Yasaklamaları Sürüyor

   Galaxy Note 7 modellerinde yaşanan hatalar nedeniyle uzun zamandan beri gündemde Samsung’un hatalı cihazları yer alırken tüm yenileme çalışmalarına rağmen cihazlardaki sorunlar giderilemedi. Sorunların giderilememesi bu konuda ciddi bir handikap yaratırken sonuç olarak telefonların üretimine ara verildi ve piyasadaki tüm telefonlarında toplanması kararı alındı.

   İade etmediler!

   Bu işlemler sırasında ise kullanıcıların telefonlarını iade etmemesi piyasada patlama tehlikesi olan telefonların kullanılmasına sebep oldu. Herhangi bir güvenlik ihmalinin yaşanmaması adına telefon modeli için önlemler alınmaya başlanırken yeni bir gelişme Amerika’da yaşandı.

   ABD yasaklandı!

   Amerika Birleşik Devletleri hükumet temsilcileri tarafından yapılan açıklamalarda özellikle uçuşlarda ve ticari operasyonlarda hiçbir şekilde Galaxy Note 7 modelinin kullanılamayacağı ifade edildi. Telefonun kullanımı yasaklanması ile birlikte kullanıcıların aynı zamanda telefonlarını hiçbir zaman kullanmaması ve iade etmesi gerektiği belirtildi.

   Samsung tarafından yapılan çağrılarda da kullanıcıların telefonlarını iade etmesi istenirken bu konuda kullanıcıların isteksiz olması da oldukça ilginç bir durumu ortaya çıkardı. Amerika Birleşik Devletleri’nde alınan yasaklamanın ardından telefonların bagajlarda dahi taşınamayacak olması kullanıcıların sorun yaşanmasına yol açabilecek gibi duruyor. Üstelik kurallara uymayan ve Galaxy Note 7 modellerini habersiz bir şekilde kullanmaya çalışan kişilerin tespit edilmesi durumunda ceza verilebileceğini belirtildi.

   Bu açıdan kullanıcılar Note 7 modelleri için dikkatli olması ve iade işlemlerini yapması gerekiyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.