Galaxy Note 7 Hakkında Samsung Türkiye Açıklaması

   Galaxy Note 7’nin patlama haberlerinden ve Samsung Galaxy Note 7’nin satışının durdurulmasının ardından Samsung Türkiye’den ilk açıklama geldi.

   Galaxy Note 7 Hakkında Samsung Türkiye Açıklaması

   Bilindiği üzere, Samsung, patlama olaylarından sonra Galaxy Note 7’nin satışlarını durdurma kararı aldı. Bu kararın ve patlama olaylarından sonra Samsung Türkiye’den bir açıklama gelmemişti. Fakat bugün Samsung Türkiye’den beklenen açıklama geldi.

   İşte o açıklama:

   “Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note 7’ye ilişkin bildirilen olaylardan sonra, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki olayların bataryadan kaynaklanan bir problem sebebiyle oluştuğunu tespit ettik.

   1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun şekilde ithal edilerek piyasaya sürülmüştür ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

   Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici bir süre durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

   Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz“.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.