Galaxy Note 7 Düşürme Testi ve Sonuçları

   Dayanıksız telefon ürettiği gerekçesiyle birçok eleştiriye maruz kalan Samsung’un geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7’ye düşürme testi yapıldı.

   Galaxy Note 7 Düşürme Testi ve Sonuçları

   Bilindiği gibi Samsung sürekli olarak yeni telefon modelleri sunuyor ve bu telefonları alacak olan kişilerin akıllarına da dayanıklılık konusu takılıyordu. Son çıkan telefon modellerinden olan Samsung Galaxy Note 7 düşürme testi ile bu sorular cevaplarını buldu.

   Gorilla Glass 5 ne kadar dayanıklı

   Galaxy Note 7 düşürme testi öncesinde bu telefonda Gorilla Glass 5 özelliğinin bulunduğuna da dikkat çekmek gerekiyor. Çünkü ekrandaki kırılmayı ve çizilmeyi engelleyen Gorilla Glass en gelişmiş hali olan modeli ile ilk kez bu telefonda bulunuyor. Yolda giderken elinizden düşürme ihtimalinizin olduğu bu telefonu yatay bir şekilde düşürdüğünüzde herhangi bir çizilme olmazken arka sağ uç kısımda kırıklar dikkat çekiyor.

   Dikey düşüşte aynı hata!

   Galaxy Note 7 düşürme testi ve sonuçları genellikle telefonun arka sağ alt uç kısımda kendini gösteriyor. Bu kısımda ezilme ve kırılma meydana gelirken diğer kısımlar sağlam kalıyor. Telefon düşmeden dolayı etkilenmiyor ve çalışmaya devam ediyor. Dayanıklılık testinde bu telefon yüksek puan almayı başarıyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.