Fortnite Google Play Store’da Olmayacak!

   Fortnite yapımcısı oyunun dağıtımının Epic Games’in internet sitesi üzerinden yapılacağını duyurdu.

   Fortnite Google Play Store’da Olmayacak!

   Popüler savaş oyunu Fortnite’ın yapımcısı Epic Games, oyunun Android sürümünün Play Store’da sunulmayacağını duyurdu. Bunun yerine oyun Epic Games’in internet sitesi üzerinden dağıtılacak. Bu durumun temel sebebi ise finansal sorunlar görünüyor.

   Apple ve Google uygulama içi satın alma maliyetleri sebep gösterildi

   Apple ve Google, uygulama içi satın alımlarda %30 oranında kesinti yapıyor. Bu kesinti karşılığında sunucu dağıtımı, uygulama tanıtımı, kolay erişilebilirlik ve müşteri hizmetleri gibi avantajları olan bir platform sunuyor. Epic Games CEO’su Sweeney, %30 oranında kesintinin sunulan hizmet karşısında çok yüksek bir oran olduğunu belirtiyor. Kesintilerin ardından kalan %70’lik kısmın oyunun geliştirme, çalıştırma ve destekleme maliyetleri karşısında yetersiz kaldığını düşünüyor. Bu yüzden oyunun dağıtımının Epic Games’in internet sitesi üzerinden yapılacağını aktardı. Bu sayede oyun içi satın alımlardan elde edilen gelirin hiçbir kesintiye uğramadan şirketin kasasına girebileceğini söylüyor.

   Yapımcı şu anda Steam, Microsoft ve Apple mağazalarını kullanmak yerine oyunun dağıtımını Epic Games’in internet sitesinden indirilen, Windows ve Mac platformlarında çalışan program aracılığıyla yapıyor. Bu yöntemin mümkün olmadığı Sony Playstation, Microsoft Xbox, Nintendo Switch ve Apple iOS gibi platformlarda ise Epic Games, mağazaları kullanma ve kesinti verme yoluna gidiyor. Bu sayede Fortnite herkes için erişilebilir oluyor.

   Buna rağmen Epic Games inanılmaz bir başarıya imza atarak Fortnite’ın iOS sürümünün tanıtımının ardından 3 hafta içerisinde 15 milyon dolar kazanç elde etti. Ayrıca bu oyun içi satın alımlar oyun dinamiklerini etkilemeyen isteğe bağlı kozmetik ürünler. Oyunun çıkışının ardından kazandığı toplam para ise 1 milyar doları geçmiş durumda.

   Play Store’da bulunan sahte Fortnite uygulamalarına dikkat!

   Google’ın sık denetimlerine rağmen Play Store’da Fortnite olduğunu iddia eden birçok sahte uygulama var. Birçok farklı uygulama olduğu için zararlı veya zararsız olduğunu söylemek çok zor ancak olası bir tehlikeye karşı bu uygulamaları indirmemenizi tavsiye ederiz. Android için Fortnite yayınlandığı zaman Epic Games’in internet sitesi üzerinden oyunu indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

   Fortnite’ın çıkış tarihi konusunda henüz net bir bilgi yok ancak birçok detay netleşmiş durumda olduğu için çıkış tarihinin pek uzak olmadığını söyleyebiliriz. Net bir bilgi için gelecek açıklamaları beklemek zorundayız.

   Fortnite destekleyen Android cihazların listesi ve çalışmaları devam eden Android cihazlar açıklandı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.