Finans Uzmanlarına Göre Kripto Para Yatırımları Yükselecek

   Uzmanlar ve yatırımcılar kripto paraların geleceğine olumlu bakıyor.

   Finans Uzmanlarına Göre Kripto Para Yatırımları Yükselecek

   İngiltere’de finans uzmanları ile yeni bir anket gerçekleştirildi ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Ülkede kripto paralara yatırım yapanlar, bu yıl daha fazla coin – token alımını hedefliyor. Her ne kadar son dönemde kripto pazarı epey dalgalanma yaşasa da yatırımcıların sadece yüzde 8’i elindeki kriptoları satmayı planlıyor. Yatırımcıların ciddi çoğunluğu ise önümüzdeki 12 ay içinde kripto paraların değerleneceğini düşünüyor.

   Dalgalanmalara rağmen yatırımcılar iyimser

   Hem İngiliz finans uzmanları hem de toptan yatırımcılar kripto paraların geleceği konusunda oldukça iyimser ve yakın gelecekte de fiyatların artacağını düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 54’ü önümüzdeki 12 aylık periyotta fiyat artışı beklerken, sadece yüzde 32’lik kesim fiyatların düşeceğini söyledi. Anketler Citigate Dewe Rogerson tarafından yapıldı.

   Daha ilgi çekici olan şey ise, ankete katılan yatırımcıların yüzde 56’sının daha çok dijital para satın almaya hevesli oluşu. İngilizler yatırımlarını arttırmayı planlarken, sadece yüzde 8’lik kesim elindeki dijital paraların tamamını satmayı planlıyor.

   Aslında dünyanın genelinde kripto paralara yoğun bir ilgi varken, İngiltere’de yapılan bu anket de durumu kanıtlamış oldu. Kripto sektörü artık milyarlarca dolarlık bir seviyeye ulaştı. Her ne kadar 2018 İlk çeyreği piyasada düşüş gözlemlenmiş olsa da uzmanlar yükselişin süreceği düşüncesinde.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.