Facebook’tan Blackberry Resti

   Tüm zamanların en popüler sohbet uygulaması haline gelen Facebook mobile uygulaması, yönetiminin aldığı bir kararla artık Blackberry telefonlarda çalışmayacak veya desteklemeyecek.

   Facebook’tan Blackberry Resti

   Facebook’tan Mobile Blackberry kullanıcılarına kötü haber!

   Dünya’nın en popüler sosyal ağ uygulaması olan Facebook Mobile Blackberry kullanıcılarına kötü haberi verdi. Facebook basın sözcülüğü yaptığı haftalık basın açıklamasında, artık Blackberry telefonları için uyumlu uygulama yapmayacaklarını ve Blackberry telefonlarındaki platformdan Facebook Mobile uygulamasının desteğini çektiklerini açıkladı. Bu açıklama piyasalara bomba gibi düşerken, Blackberry uygulamasının ciddi bir kullanıcı kaybedeceği konuşuluyor. Uygulama desteğinin az kullanıcı olması ve ciddi bir kazancı olmamasının Facebook’un bu kararı almış olmasında etkili olduğu belirtiliyor. Blackberry yönetimi ise hem şaşkın hem de ne yapacağını henüz bilmiyor.

   Çünkü ilk yedikleri darbe bu değil. Geçtiğimiz sene günlük olarak 1 milyar kullanıcı gibi bir kullanıcı kitlesine ulaşan Facebook mobile uygulamasından önce başka popüler bir uygulamada artık 2016 senesi itibarı ile Blackberry telefonlara uygulama desteği vermeyeceğini açıklamıştı. Bu uygulamayı tabii ki tahmin ettiniz. WHATSAPP Uygulaması yaptığı basın açıklamasında artık 2016 yılı itibarı ile Blackberry telefonlara uygulama desteği vermeyeceğini açıklamıştı. Bu karar için Blackberry yönetimi çok kez WhatsApp Uygulaması yönetimine başvurmuş olsa bile, sonuç değişmemişti. Bu oranla ciddi kullanıcı kaybetmiş olan Blackberry firmasının ikinci Facebook darbesi ile piyasadan iyice çekileceği ve iflas edeceği söylentileri konuşulmaya başlandı. Çünkü WhatsApp ve Facebook uygulamaları başlı başına bir telefonun neredeyse tercih sebebi haline gelmekte.

   Günlük bazda iki uygulamanın kullanıcı sayısı neredeyse 2 milyara yaklaşmakta.

   Ama en hazin olanı ise bir zamanlar üst düzey yöneticiler, CEO’lar ve diğer şirket yöneticilerinin sıklıkla kullandığı ve kırılması en zor sistemlerden birine sahip olan Blackberry firmasının artık büyük bir çıkmaza girdiği. Blackberry bir zamanların akıllı telefonlarının en çok satan markası olmuşken, şu anda pazarda %1’lik bir paya bile sahip olmaması firma yönetimini ciddi ciddi düşündürüyor. Ancak bilinen şu ki önümüzdeki günler Blackberry firmasının istediği gibi gitmeyecek.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.