Facebook’ta Güvenlik Durumu Kontrol Edilebilecek

   Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından yapılan son açıklamaya göre güvenlik durumu kontrolünün kişilerin kendi kontrolünde olacağı belirtildi.

   Facebook’ta Güvenlik Durumu Kontrol Edilebilecek

   Acil durumlar için geliştirilen sisteme güvenlik durumu kontrolü ismi verildi. Bu yeni özellikle ilgili açıklamalar yapan şirketin CEO’su Mark Zuckerberg, bundan böyle kontrolün tamamen kullanıcılarda olacağını söyledi.

   Bu konu ile ilgili çok yeni güncellemeler olduğunun altını çizen Mark Zuckerberg, yeni gelecek olan güncelleme tarihi hakkında bilgi vermedi.

   Doğal afetlerde kullanılıyor

   Facebook’un CEO’su olan Mark Zuckerberg güvenlik durumu kontrolüyle ilgili açıklama yapması bu konuda spekülasyonlara yol açmadı.

   Bilindiği üzere Nepal’de 2015 yılında yaşanan deprem ile kullanımına başlanan bu özellik, birçok doğal afette kullanılmaya başlandı.

   Kişilerin birbirleri hakkında daha hızlı bir şekilde haberdar olmasını saylayan uygulamada kişiler güvendeyim şeklinde mesaj yayınlaması mümkün olurken, geride kalan ve yaşanan bazı gelişmelerde durum tepkileri toplamıştı.

   Bu tepkilere cevap olarak yeni bir karar aldıklarını ve yeni bir güncelleme ile birlikte bu özelliğin daha çok kullanıcıların isteklerine bırakılması, bu sistemin daha iyi olmasında faydası olacağını bildirdiler.

   Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg tarafından birçok bilgi verilmiş olsa da bu konuda kesin detaylar belirtilmemiş durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.