Facebook’ta Engellenemeyen İki Kişi Kim?

   Facebook için gündeme gelen son bilgilerde engelleme işlemlerinin iki kişi dışında yapılabileceği görüldü.

   Facebook’ta Engellenemeyen İki Kişi Kim?

   Yazılım izin vermiyor!

   Facebook yazılımlarında bu iki profilin engellememesi adına özel bir kodlamanın yapıldığı öğrenilirken kodlama nedeniyle kullanıcıları hiçbir şekilde iki kişiyi engellemesi mümkün değil. Engelleme işlemleri yapılmaya çalışılsa da sistem tarafından hata mesajı yayınlanıyor. Bu hata mesajı nedeniyle kullanıcıların kod değişikliği yapılana kadar engelleme yapabilmesi mümkün değil.

   Diğer sosyal ağlarda böyle bir uygulama yok!

   Facebook’ta yaşanan bu durumun bir örneği diğer sosyal medyalarda ise görünmüyor. Öyle ki Twitter’da kurucular dahil olmak üzere kişiler istediği kişiyi kolay bir şekilde engelleyebiliyor.

   Bu açıdan Facebook’ta geliştirilen yeni algoritmanın kullanıcıların haklarına saygılı olmadığı ve kişilerin Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’i engelleme işlemlerini yapmak isteyebileceği belirtildi.

   Facebook kurallarında her ne kadar engelleme işlemleri için kullanıcıların kendisini rahatsız eden ve görmek istemediğin kişileri listesinden çıkararak engelleme listesine alabileceği belirtilse de bu filtreleme için iki istisnanın da olduğu belirtiliyor. Bu durum farklı bir deneme sürecinden sonra ortaya çıkmış durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.