Facebook’a Devrim Niteliğinde Yenilik Geliyor!

   Facebook gerçekten büyük sürpriz olan ve devrim karar olan “beğenmeme butonu” geliyor.

   Facebook’a Devrim Niteliğinde Yenilik Geliyor!

   Facebook özellikle son yıllarda etkisini iyice arttırdı. Hatta günlük 1 milyar aktif kullanıcı sayısına bile ulaşıldı.

   Bu nedenle kullanıcıları memnun etmek ve isteklerine cevap vermek için yeni özellikler Facebook’ a bire birer ekleniyor.

   Facebook “beğenmeme butonu” geliyor!

   Şimdi ise sırada gerçekten büyük sürpriz olan ve devrim karar olan “beğenmeme butonu” geliyor, bunu bizzat Mark Zuckerberg açıkladı. Bu kararın en başlı sebebi ise kullanıcıların beğenmediği gönderileri beğenmeme butonuna basarak ifade etmek istemesi.

   Tabi bu durum gerçekten çok muamma. Bakılırsa sırf Türkiye’de dahi pislik olsun diye beğenmeme butonuna çökebilirler. Hatta oluşturulan gruplar dislike savaşı bile yapabilir.

   Bu durum iyi gibi görünse de Facebook’un sonunu da getirebilir. Yediği dislike dan bıkan ergen bir arkadaşımız Facebook hesabını kapatabilir. Bu şekilde epey bir kullanıcı kaybı da yaşanabilir.

   İşte sevgili Mark’tan gelen o açıklama; ”Kullanıcılarımız yıllardır bizlere bu konu hakkında isteklerini bildirmişlerdi. Yani çoğu Facebook kullanıcısı, zaten bu özelliği uzun süredir istiyor, bekliyor.

   Bugün de bizim ve kullanıcılarımız açısından önemli bir gün, çünkü ‘beğenmeme’ butonu üzerine çalışmalarımız resmi olarak başlamış durumda.

   Yapacağımız sistem, tıpkı Reddit’te olduğu gibi işleyecek. Kullanıcılarımız istediği şeyleri yapmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve kullanıcılarımız duygularını, tepkilerini olabildiğince özgür şekilde ifade etmek istiyor. Her gönderi, onlar için iyi, hoş şeyler olmuyor. Bu sebeple beğenmemek de onların hakkı.”

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.