Facebook’a Bursalı Rakip

   Bu yeni rakip; Facebook’un etkinlik uygulaması kapsamında ama çok daha geniş ve sistematik.

   Facebook’a Bursalı Rakip

   En çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan Facebook, yeni bir rakip heyecanı ile karşı karşıya kaldı. Bizler son zamanlarda genellikle Facebook’u kullanmayı bıraktık çünkü yerini çok daha yeni ve avantajlı uygulamalar aldı.

   Ama yine de Facebook bizim için her zaman bir adım öndeydi, yeri değişmedi.

   Son zamanlarda da gerek yazılım konusunda olsun gerek ise diğer konularda olsun, oldukça gelişim var ülkemizde. Buna kanıt niteliğinde bir haber sunacağız sizlere. Facebook’a Bursalı rakip!

   Bursalı Sertan Helvacı, müthiş bir program geliştirerek, adını andırmayı başardı. Aynı zamanda yaptığı programı Microsoft’un beğenisine sundu ve onlarda bunu kabul gördüler.

   Events Here adını verdiği program yaklaşık olarak 25 km’lik bir alana kadar yayılım gösterirken, bu alanlarda ne tür sosyal faaliyetler gösteriliyor onları bulacak ve davetsiz bir misafir edasıyla bize bu seçeneği sunacak.

   Destekçi Microsoft

   Helvacı eskiden beri teknoloji ile iç içe olduğu anlattı. Türkiye’de sosyal medya alanında yazılım birçok kişi tarafından yapılmaya kalkılmış olsa bile, ben bu kadar ilerleyen ilk kişiyim, dedi.

   Aynı zamanda daha önceden sanal gerçeklik alanında da bir projesi bulunuyormuş, bu bakımdan da Microsoft ile bağlantı halindeymiş.

   Daha sonra bu uygulama gündeme gelince ve sunumu yapılınca Microsoft’un bünyesinde olan tüm ürünleri ücretsiz kullanım hakkına sahip oldu ve aynı zamanda da Microsoft bu uygulamayı çok beğendi. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinde tam burslu olarak okuyacak.

   Programın amacını ise; insanların hobilerine uygun ve sosyal faaliyetlerine uygun yeni insanlarla tanışması olarak tanımladı.

   Söz konusu yazılım

   Helvacı yazılım hakkında olan görüşlerini de net bir ifade ile açıkladı. Uygulamayı kullanmaya başladığınız zaman, öncelik olarak üye oluyorsunuz, daha sonra ki aşama da ise ilgi alanlarınızı soruyor ve seçenekleri işaretliyorsunuz.

   Aslına bakarsanız Facebook’un etkinlik uygulaması kapsamında ama çok daha geniş ve sistematik.

   Orada sadece arkadaşların davet edildiğine dair bir ekran sunuyor bizlere Facebook. Ama Events Here sizlere, orada hangi ilgi alanına dair arkadaşların olduğunu açıklayacak ve böylelikle geniş çevrelere sahip olma imkânı sunacağından da bahsetti.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.