Facebook Zaman Tüneli Değişecek

   Facebook, zaman tüneli servisi için yepyeni bir özellik getirmek adına çalışmalar yapıyor. Bu yeni özelliğe göre haber kaynağı servisi zaman tünelinin içerisinde saklanabilecek.

   Facebook Zaman Tüneli Değişecek

   Facebook’un 2012 yılından bu yana kullanıcılara hizmet vermekte olan servisi Zaman Tüneli değişmeye gidiyor. Dünya genelinde 1.59 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, Haber Kaynağı servisini zaman tüneli servisi içerisinde gizlemeyi odağına alacak.

   Gizli Zaman Tüneli adını verdiği bu özellik ile Facebook, uygulamanın web sürümünü kullanmakta olan kullanıcıları odağına almayı planlıyor.

   Kullanıcıların zaman tünellerinde paylaştığı içerikleri Haber Kaynağı servisinde gizlemeye yönelik olacak olan bu özellik, içeriği kalıcı bir şekilde kaydedecek. Yani kullanıcılar paylaştıkları bir içeriği, bahsi geçen bu seçeneği tercih ettiğinde zaman tünellerinde gizleyebilecek.

   Facebook, bugüne kadar kullanıcılara paylaştıkları içerikler için Arkadaşlarıma Göster, Herkese Açık ve Sadece Bana Göster gibi seçenekler sunuyordu.

   Uygulamadaki yeni çözüm sayesinde ise kullanıcılar çok daha kişiselleştirilmiş bir Facebook deneyimine sahip olacak.

   Bu konuda açıklama yapan firma, yeni güncellemenin daha web sürümü ile sınırlı olacağını ve yeni sürümün iOS ile Android platformlarına çok yakın bir zamanda geleceğini belirtti.

   Web sürümünde yer alacak özellik ise, “Ne Düşünüyorsun” bölmesinin altında Zaman Tüneli’nde ‘Gizle’ butonu ile kullanılabilecek.

   Eğer kullanıcılar iletilerinin yalnızca haber kaynağında yer almasını istiyorsa iletiler kişisel etkinlik sayfası olan profilde kullanıcıya gösterilecek.

   Facebook içeriklerine başlık eklenebilecek

   Bunların yanı sıra basında yer alan haberlere göre kullanıcıların yayınlayacağı içeriklerin haber yönü de odağa alınacak.

   Kullanıcıların haber kaynağında girdikleri içeriklere konu ekleme seçeneği eklenecek ve paylaşılan içerik de bir konu başlığı altında değerlendirilebilecek.

   26 adet kullanılabilir konu başlığı olacağını belirten Facebook, selfie gibi kişisel başlıkların yanı sıra bilim ve teknoloji, dünya haberleri ve TV film gibi kategorileri de barındıracak.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.