Facebook Yalanlarını Açığa Çıkarıyoruz!

   Facebook hakkında çıkan söylentiler üzerine düzenlemiş olduğumuz yazıda, virüslerden korunacağınız ve kanmamanız gereken reklamlar için tüyolar verdik.

   Facebook Yalanlarını Açığa Çıkarıyoruz!

   Sosyal ağ devi olan Facebook‘ta türlü türlü troller, virüsler, reklamlar ve spamlar dolanmakta. Zaman tünellerinin kâbusu olan, kimi zaman yorumları felç eden bu türlerden korunmalıyız. Peki nasıl?

   En azından sıkça karşılaşılan dolandırıcılık yöntemlerinden kısaca bahsedecek olursak;

   1-Profilinizi kimin ziyaret edip ettiğini göremezsiniz:

   Klasik yöntem olan bu yöntem gerçekten yapılabilir bir şey olsaydı, Facebook bunu zaten bize legal olarak sunardı. Kod yazıp vs. bulunan isimler, en son eklediğiniz kişiler.

   2-Arkadaşlardan gelen tüm mesajlar güvenlidir:

   Arkadaşlarınız sizin kötülüğünüzü istemez. Buna bizde katılıyoruz. Fakat kötü niyetli 3. kişiler tarafından arkadaşınız üzerinden size yönlendirilen mesajlar, profilinize zarar verir. Gelen mesajlar konusunda biraz titiz davranmanız gerek.

   3-Facebook fotoğraflarınızı dağıtmaz:

   Doğru, Facebook sizin fotoğraflarınızı kilitler ve kimseye dağıtmaz. Ancak, sizden izin almaksızın sizin fotoğraflarınızı kullanabilir. Ve hiçbir şekilde maddi manevi hak talep etme hakkına sahip değilsiniz. Bu maddeyi Facebook hesabı oluştururken onaylıyorsunuz.

   4-Facebook ücretli olacak:

   Yıllardır süren bu yalana umarız ki halen inanan yoktur. Çünkü Facebook giriş sayfasında, büyük puntolarla “Facebook ücretsizdir ve sonsuza dek ücretsiz kalacaktır.” yazısı zaten mevcut. Facebook yönetimi tabii ki kuru ekmek yemiyor, reklamlardan para kazanmayı tercih ediyor.

   5-Facebook kullanmıyorum bana dokunamazlar:

   Facebook kullanmasanız dahi, kullanan arkadaşlarınızın rehberinde kayıtlı olduğunuz sürece, ev adresinize kadar herşeyinizi Facebook görebiliyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.