Facebook ve Twitter Milyon Dolarlar Kazandırıyor!

   Herkes tarafından kullanılan sosyal medya devleri her yıl, sitede bulunan açıkları kendilerine bildiren kişilere yüksek meblağlarda para ödüyor.

   Facebook ve Twitter Milyon Dolarlar Kazandırıyor!

   Hepimizin yakından takip ettiği sosyal medya lideri olan Facebook 2011’de kurduğu sistem aracılığıyla, iyi niyetli yazılımcılara para dağıtıyor. Akabinde sektörde ikinci sırayı takip eden Twitter ise, açık bulma programına 2014 yılında geçiş yaptı.

   Bu sayede itibar kazanan Facebook, bir zamanlar ki güvenlik açıklarını kapatmasını da bu programa borçlu.

   Hatırlarsınız ki, bir zamanlar “eski sevgilinin hesabını patlatma” diye bir terim dolanırken, şimdiki haliyle güvenlik duvarlarıyla örnek oluyor Facebook.

   Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar

   Türkiye’de bulunan bankaların veri tabanına sızıp, bunu banka yetkililerine bildirdiğiniz takdirde, size çift kişilik sinema bileti hediye etmelerine karşın, ücretsiz hizmet sunan Facebook‘un bu konuyu bu kadar hafife almamasını olumlu değerlendiriyoruz.

   Birkaç milyon doları esirgeyerek, Hacker’lara yem ettiğiniz veri tabanınız yüzünden, yüzlerce milyon dolarlık reklamların geri çekilmesiyle birlikte şirketi kapatmanız hiçte mantıklı gelmiyor kulaklara.

   Facebook daha cömert

   Deyim yerindeyse kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen Facebook, 2011 yılından bu yana tam 2 milyon dağıttığını belirtiyor.

   Facebook’a oranla daha cimri davranan Twitter ise 2 yıl içinde 350 bin dolar dağıtmış. Kendine güvenen okurlarımız için sistemin isminin Bug Bounty olduğunu söyleyip, biraz araştırmalarını tavsiye ediyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.