Facebook ve Messenger Gereksinimleri Yenilendi

   Facebook ve Facebook Messenger uygulamaları için yeni bir güncelleme yapılırken sistem gereksinimlerinin değiştirildiği belirtildi.

   Facebook ve Messenger Gereksinimleri Yenilendi

   Windows işletim sistemlerine yönelik geliştirilen uygulamalarda bugüne kadar çeşitli performans sorunları yaşanırken bu sorunları çözmek isteyen Facebook yeni bir güncelleme kararı aldı.

   Resmen açıklandı

   Konuyla ilgili gerçekleştirilen dünkü açıklamalarda kullanıcıların yeni uygulamalar ile sorunsuz bir şekilde Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını kullanabileceği belirtilirken ve uygulamalar ile birlikte sistem gereksinimlerinin de artırıldığı ifade edildi.

   Daha önce 1 GB RAM gibi düşük sistem gereksinimlerinde de çalışabilen uygulamalar yenilenen haliyle 2 GB RAM istiyor.

   Bu bakımdan Windows işletim sistemine sahip kullanıcıların yeni uygulamaları kullanırken mutlaka gerekli sistem gereksinimlerini karşılaması gerekiyor ve bu da pek çok kişinin sorun yaşamasına yol açabilecek durumda.

   Yeni kriterler ne?

   2 GB RAM üstelik tek kriter değil. Yapılan resmî açıklamalarda Facebook ve Messenger uygulaması için kullanıcıların 2 GB RAM kriterinin yanı sıra 64 bit destekleyen bir yonga setini de kullanması gerekiyor.

   Bu bakımdan yenilenen uygulamalar yüksek sistem gereksinimlerinin yanı sıra kullanıcıların bu kriterlere sağlaması halinde iyi bir performans sunmaya devam ediyor.

   Yenilenen uygulamalarda performans açısından herhangi bir sorun yaşanmayacağı belirtilirken tek sıkıntının kullanıcıların bu kriterleri karşılayıp karşılayamayacağı olacak.

   Bugüne kadar Android ve iOS işletim sistemlerinde herhangi bir sorun yaşanmazken Windows platformlarında yönelik geliştirilen uygulamalarda çok fazla performans sorunu yaşanıyordu.

   Kullanıcılar yaşanan hatalar nedeniyle sürekli eleştirilerini yöneltirken yapılan son güncellemeler ile birlikte bu konudaki beklentiler karşılanmış oldu. Fakat gereksinimlerinin yükseltilmesi bu konuda büyük bir handikap da yaratmış durumda.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.