Facebook Twitter’da Tek Seçenek!

   Twitter için pek çok farklı marka teklif verse de tüm markaların teklifini geri çekmesinin ardından geriye sadece Facebook kaldı.

   Facebook Twitter’da Tek Seçenek!

   Twitter’ın satış kararının ardından pek çok farklı firma ve marka tarafından sosyal medyanın satın alınabilmesi adına teklif sunulmuştu. Üstelik gündemde oldukça geniş yer bulan bu dedikoduların ardından Twitter hisselerinde ciddi bir yükseliş yaşanmış ve bu durum Twitter için çok daha cazip bir satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştı.

   Fakat Twitter ile yapılan görüşmeler neticesinde satın alma işlemlerinden vazgeçildiği ifade edildi.

   Geriye Facebook kaldı

   Firmaların satış işleminden vazgeçmesi geriye sadece tek bir firmanın kalmasına neden oldu. Geriye kalan tek firma ise Facebook. Uzun zamandan beri gündemde Facebook tarafından Twitter’ın satın alınacağı konuşulurken yapılacak görüşmeler ile birlikte bu satış işlemlerinin kesinlik kazanması bekleniyor.

   Facebook tarafından Twitter’ın satın alınacak olması pek çok denginin değişmesine neden olacak.

   Şu anda sosyal medya denildiğinde akla ilk gelen isim Facebook olduğu gibi Facebook, Twitter ile birlikte güçlerini birleştirecek ve böylece sosyal medyanın çok daha güçlü bir devi haline gelecek.

   Bu açıdan satın alma pek çok diğer sosyal medya siteleri tarafından da yakından takip ediliyor. Şu anda iki sosyal ağ içinde kesin ve resmi bir açıklama yapılmış değil.

   Bu bakımdan piyasada yer alan tüm iddialar kesinlik taşımadığından dolayı soru işareti de yaratıyor.

   Fakat Twitter’ın satış işleminin kesin bir şekilde yapılacak olması Facebook iddialarına oldukça güçlendiriyor.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.