Facebook Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek

   Facebook izlediği önceki yolu değiştirerek şiddete ve çıplaklığa daha az sansür getireceğini belirtti.

   Facebook Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek

   Facebook şiddete ve çıplaklıkla ilgili olan haberlere uygulamış olduğu birçok zaman aşırıya kaçan sansür sebebiyle bu günlerde fena halde eleştiriliyor. Facebook ise bu tutumunu değiştirerek habere ve paylaşıma daha kısıtlı ve sansür uygulamayı düşünüyor.

   Facebook çıktığından beri değişik uygulamaları yenilikleri ortaya çıkardı. Sosyal medya devi olan Facebook kendini her alanda yenileyerek liderliğini sürdürüyor. Yapılan Yeniliklerde bazı farklı düşünceler çıkınca haberimizde de gördüğümüz gibi kullanıcılarının görüşlerinize önem vererek bazı düzeltmeler yapıyor.

   Facebook sansürü kaldırmıştı

   Geçtiğimiz ayda Facebook, bombardımandan kaçan Vietnamlı çocukları resmeden Pulitzer ödüllü ‘’Savaşın Dehşeti’’ adlı fotoğrafa sansür uygulamıştı. Bu yapılanın hata olduğunu belirtti ve sansürü kaldıran şirket, bunun için özür diledi.

   Artık danışarak kontrol yapılacak

   Bu olaylardan sonra dünya çapında editoryal rolünü yerine getiremediği için şirket eleştiri oklarına hedef oldu. Facebook’dan yapılan açıklamada dünya çapında yapılan eleştirileri dinlediği ve buna karşın farklı bir davranışa geçeceğini belirtiyor.

   Yapılan açıklamada şöyle söylüyor ‘’Haber Olmaya Değer ‘’ bir içerik ise diğer belirli kurallar alt üst edilmedikçe içerik şiddet yada çıplaklık içerse dahi engel olunmayacak. Şirket ise içeriğin haber olma değerini kimin bakacağını açıklamadı. Düşüncelerimize göre bu konuda uzman kişilere, gazetecilere, yayıncılara danışarak içeriği kontrol etmesi düşünüyoruz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.