Facebook Messenger’da Gönderilen Mesajı Geri Alma Aktif Ediliyor

   Anlık mesajlaşma ve görüşme uygulaması Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma özelliği yeni güncellemeyle aktif edilebilir.

   Facebook Messenger’da Gönderilen Mesajı Geri Alma Aktif Ediliyor

   Popüler sosyal medya platformu Facebook, anlık mesajlaşma ve görüşme adına devreye aldığı Messenger uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Bir süre önce hikaye ekleme ve filtreleme gibi özellikler kazanan Facebook Messenger, şimdilerde ise oldukça kullanışlı bir yetenek edinmeye hazırlanıyor.

   Yapılan açıklamaya göre Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma özelliği eklenecek.

   Geçtiğimiz dönemlerde WhatsApp için geçerli kılınan özellik, benzer bir şekilde Messenger’a uyarlanacak.

   Yanlışlıkla bir mesaj göndermeniz halinde hemen bu mesajı silmeniz mümkün olacak. Tabi ki, Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri almak için belirli koşulların sağlanmış olması gerekiyor.

   Gönderilen mesajlar 10 dakika içerisinde geri alınabilecek

   Günümüzde yanlışlıkla gönderilen mesajlar ile sıklıkla karşılaşmak mümkün. İş yerlerinde çok daha kötü sonuçların doğmasına yol açan bu durum, mesajı geri alma gibi özellikler neticesinde bir nebze olsun önleniyor.

   Bu konuda WhatsApp’ın önemli bir adım atarak 1 saate kadarki gönderilen mesajları geri alma özelliği hayli işe yarıyor diyebiliriz. Facebook Messenger da benzer şekilde bu yeteneğe kavuşacak ancak bir şartla.

   Paylaşılan bilgilere göre Facebook Messenger üzerinden gönderdiğiniz bir mesajı silmek veya geri almak için 10 dakikanız olacak.

   Karşı taraf okumaz ise 10 dakika içerisinde gönderilen mesajı ortadan kaldırabileceksiniz. Sürenin 10 dakika olması biraz can sıkıcı durabilir ancak bu tarz bir özelliğin hiç olmamasından elbette iyidir.

   Messenger’da gönderilen mesajı geri alma yeni sürüm ile kullanılabilir olacak

   Facebook Messenger’da gönderilen mesajı geri alma özelliği Messenger uygulamasının 191.0 numarasına sahip iOS versiyonu ile ortaya çıktı. Facebook tarafından onaylanan özelliğinin tam olarak ne zaman kullanıcılara dağıtılacağı bilinmiyor.

   Güncelleme notlarında bu tarz bir özelliğin geleceğine dair bilgiye yer veriliyor. Bu durumu göz önünde bulunduracak olursak Messenger’da gönderilen mesajı geri alma desteğinin yakın bir zamanda uygulamaya dahil edileceğini söyleyebiliriz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.