Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri

   Facebook, Messenger AR filtreleri (yüz efektleri) ile Snapchat özelliklerini kullanmaya kaldığı yerden devam ediyor!

   Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri

   Sanal gerçeklik şu anda belli bir noktada sıkışmış gibi gözükebilir fakat arttırılmış gerçeklik için bütün teknolojiye sahibiz. Facebook da bunun farkında ve bugün World Effects adlı özelliğini Facebook Messenger uygulamasına getirdiğini duyurdu.

   Aslına bakarsanız bu özellik Snapchat’te yer alan World Lenses (Snapchat Yüz Efektleri) adlı özellikle hemen hemen aynı.

   Üç boyut ve arttırılmış gerçeklik bir arada

   Facebook World Effects’in temelinde 3D objeler yatıyor ve bunları fotoğraflarınıza ekleyerek gerçek hayatta varmışlar gibi gözükmelerini sağlıyorsunuz. Örneğin birinin kafasına kalp eklemek veya benzer şeyler yapmak mümkün.

   Kamera efektlerini AR Studio kitiyle kullanmak mümkün ve normalde bu kit 2000 adetle sınırlıydı. Kullanıcılar arttırılmış gerçeklik efektleriyle Game of Thrones ya da Star Wars gibi yapımların temalarını da kullanabiliyor.

   Facebook görünüşe göre Apple ve Google gibi AR teknolojisi konusunda önemli adım atan teknoloji devlerini yakalamanın peşinde. Aslında kendilerinin bu konuda bir avantajı da var çünkü Facebook teknik olarak iOS ya da Android yüklü bütün akıllı cihazlarda sorunsuz olarak çalışıyor.

   Facebook’un ilerleyen dönemlerde de arttırılmış gerçeklik için yeni adımlar atacağına eminiz.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.