Facebook Messenger Güncellemesi Başladı!

   Uygulamanın baştan aşağı yenilendiğini duyuran Facebook, bununla birlikte daha rahat ve kullanıcı dostu bir deneyimin aktif edildiğini açıkladı.

   Facebook Messenger Güncellemesi Başladı!

   Dünyanın en popüler sosyal medya platformu Facebook, kullanıcı sayısı açısından milyarı buluyor. Pek çok ülkede popüler olan servis, özellikle anlık mesajlaşma ve görüşme desteği açısından Messenger uygulamasını hayata geçirmişti. Ayrı bir uygulama olarak yayınlanan Facebook Messenger, Facebook’taki arkadaşlarınız ile iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor. Bunun yanında hikaye ekleme gibi özellikler de kazanan Messenger, eskiye oranla bir mesajlaşma uygulamasından çok daha fazlasını sunmayı başarıyor. Facebook açısından bir hayli önemli olan uygulama, şimdilerde ise yenileneceği haberi ile gündemde. Yönetim, uygulamayı baştan aşağı yenileme kararı aldı. Amaç, kullanıcıların çok daha sade bir Messenger ile karşılaşmalarını sağlamak.

   Facebook Messenger kolay kullanım adına güncelleniyor

   Uygulamanın baştan aşağı yenilendiğini duyuran Facebook, bununla birlikte daha rahat ve kullanıcı dostu bir deneyimin aktif edildiğini açıkladı. Kullanılmakta olan Messenger tasarımı, çoğu kez karmaşık ve yorucu olarak nitelendiriliyordu. Bununla ilgili defalarca kez eleştiri oklarının hedefi olan uygulama, nihayet yenileniyor. Köklü değişiklikler yoluna giden yönetim, bununla birlikte eleştirileri dinlemişe benziyor. Zira uygulamanın çok daha sade bir hale getirildiğini söylemek mümkün.

   Daha önce Messenger ekranını işgal eden 9 adet sekme, bundan böyle 3 adet olmak kaydıyla kullanılabiliyor. Güncelleme ile birlikte aktif edilen 3 ana sekme yardımıyla arkadaşlarınızın hikayelerine göz atabilir, grup ve bireysel sohbetlerinize erişim sağlayabilirsiniz.

   Facebook Messenger karanlık mod geliyor

   Çok daha kişisel bir deneyimin yaratılması için çeşitli seçenekleri devreye alan Facebook, renk bazında kişiselleştirme desteği sunuyor. İstediğiniz rengi sohbet esnasında tercih edebilir aynı zamanda göndermek istediğiniz fotoğrafı sürükle bırak yöntemiyle iletebilirsiniz. Bunların haricinde uygulamaya karanlık mod ekleneceğini duyuran Facebook, önümüzdeki haftalar içerisinde bu özelliğin aktif edileceğini belirtti. Karanlık mod özelliği dışındaki tüm yenilikler, dalga halinde kullanıcılara sunulmaya başladı.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.