Facebook ile Reklam Engelleyiciler Arasındaki Savaş Devam Ediyor

   Facebook ile Reklam Engelleyiciler arasındaki rekabet gün geçtikçe kızışıyor. Kimin üstün geleceği ise merak konusu.

   Facebook ile Reklam Engelleyiciler Arasındaki Savaş Devam Ediyor

   Sosyal medya devi Facebook, reklamlardan gelir elde eden bir platform olması sebebiyle, reklamlarını engelleyen tarayıcılar tarafından maddi anlamda çok etkileniyordu.

   Bu yüzden uzun süredir, reklam engellemelerini durdurmanın bir yolunu arıyordu. Reklamların kodlarını kendi kodları arasına saklayarak reklam engelleyicileri saf dışı bırakmayı başaran Facebook, geçtiğimiz günlerde bunu uygulamaya koydu.

   Adblock Plus reklamları engellemenin bir yolunu buldu

   Facebook geçtiğimiz günlerde blog yazısıyla, reklam engelleme aracı bulunan tarayıcılarda da reklam göstermenin bir yolunu bulduğunu açıklamıştı.

   Fakat görünen o ki, henüz o açıklamasının ardından birkaç gün geçmesine rağmen Adblock Plus Facebook’un engellemesini aşmanın bir yolunu buldu. Adblock kullanıcıları, filtrelerini güncelleyerek Facebook reklamlarını yeniden engelleyebildi.

   Adblock Plus adına Ben Williams, konuyla alakalı olarak bir blog yazısı yayınladı. Williams yazısında, reklam engelleyiciler ile bunu önlemeye çalışanlar arasındaki savaşın, reklam engelleme yöntemlerinin bulunuşundan beri devam ettiğini belirtti.

   Bunun yanı sıra, Adblock Plus’ın bu engellemeyi aşmasının ardından, muhtemelen Facebook’un da yeni reklam gösterme yöntemleriyle geleceğinin de altını çizdi.

   YORUMLAR

   Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.